Aktualności
Życie akademickie
14 Czerwca
Opublikowano: 2023-06-14

W przyszłym tygodniu Innovatorium Łukasiewicza

We wtorek, 20 czerwca, w Poznaniu odbędzie się Innovatorium Łukasiewicza – największe wydarzenie B+R w Polsce organizowane przez Sieć Badawczą Łukasiewicz. W programie 20 godzin dyskusji i wystąpień, 3 tematyczne roundtables, networking.

To już trzecia edycja wydarzenia, stanowiącego forum spotkania nauki i biznesu. Udział wezmą menadżerowie, naukowcy, inżynierzy, przedstawiciele uczelni i administracji publicznej, eksperci w zakresie finansowania projektów B+R, a także goście z zagranicznych ośrodków badawczych. Dyskusje, wystąpienia i roundtables będą się koncentrować wokół polskiego potencjału badawczo-rozwojowego oraz najlepszych praktyk w tym obszarze.

Wśród wiodących tematów tegorocznej edycji są:

  • finansowanie innowacji
  • model prowadzenia badań B+R
  • mikroelektronika
  • transport
  • technologie elektroniczne
  • zielona transformacja

W sesji inaugurującej Innovatorium uczestnicy dyskusji spróbują odpowiedzieć na pytanie: w jaki sposób skutecznie uzyskać dofinansowanie projektu B+R z Funduszy Europejskich oraz jakie są kluczowe czynniki sukcesu w procesie pozyskiwania dofinansowania projektu badawczego?

Jeden z paneli poświęcony będzie udanej współpracy naukowców z biznesem na przykładzie azotku galu. Zastosowanie GaN w przyrządach energoelektronicznych rewolucjonizuje przemysł samochodowy, centrów danych i serwerów, kolejnictwo czy elektronikę powszechnego użytku. Układy energoelektroniczne z przyrządami na bazie GaN mogą być mniejsze, bardziej efektywne oraz niezawodne, dzięki temu mogą pracować w trudniejszych warunkach środowiskowych w porównaniu do przyrządów opartych na krzemie czy węgliku krzemu. A jakich korzyści mogą dostarczyć przyrządy na bazie GaN firmie? O tym powie m.in. Anna Szerling, lider Grupy Badawczej Przyrządy GaN w Łukasiewicz – Instytucie Mikroelektroniki i Fotoniki. 

Innovatorium Łukasiewicza odbędzie się 20 czerwca w Poznań Congress Center. Formularz rejestracyjny i szczegółowy program znajdują się na stronie: https://lukasiewicz.gov.pl/innovatorium. Patronem medialnym wydarzenia jest „Forum Akademickie”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)