Aktualności
Życie akademickie
11 Marca
Opublikowano: 2020-03-11

W PZU rusza program praktyk i staży dla studentów i absolwentów

PZU daje szansę młodym. Uruchamia program praktyk i staży dla studentów i absolwentów, którego hasłem jest „Praktyczna wiedza ma sens”. To doskonały sposób na zdobycie cennego doświadczenia na początku kariery zawodowej i sprawdzenia swojej wiedzy w praktyce. Aplikacje można składać do 17 kwietnia.

Na zainteresowanych czeka 70 ofert z różnych obszarów biznesowych firmy. W Warszawie i innych dużych miastach będą mogli zdobyć praktyczną wiedzę, m.in. z zakresu IT, finansów, obsługi szkód i świadczeń, sprzedaży, HR, analizy biznesowej, zarzadzania ryzykiem, obsługi prawnej, rozwoju aplikacji mobilnych, marketingu i CSR.

– Grupa PZU to doskonałe miejsce na rozpoczęcie kariery zawodowej. Zależy nam, żeby dać taką szansę młodym i zdolnym ludziom. Będą mogli w praktyce sprawdzić swoją wiedzę, doskonalić umiejętności i zdobywać doświadczenie. Co ważne, za swoją pracę otrzymają wynagrodzenie – mówi Anna Wardecka, dyrektor Biura Zarządzania Kadrami w PZU.

Programowi praktyk i staży w PZU będzie towarzyszyć kampania promocyjna, która jest kontynuacją działań employer branding realizowanych pod hasłem „Taka praca ma sens”. Jej bohaterami są pracownicy firmy.

– Ambasadorami programu zostali Agata i Patryk, uczestnicy poprzednich edycji programów, którzy dziś z powodzeniem pracują w PZU. Aż 60 proc. praktykantów i stażystów wiąże się z PZU na dłużej i pnie po szczeblach kariery. Mamy nawet dyrektora, który zaczynał jako praktykant – opowiada Anna Gaertig, kierownik Zespołu Rekrutacji i Marki Pracodawcy w PZU.

Praktyki rozpoczną się w lipcu i potrwają trzy miesiące. Mogą wziąć w nich udział studenci co najmniej drugiego roku studiów i absolwenci, którzy ukończyli wyższą szkołę nie później niż w ciągu roku.

Staże będą trwały od lipca do końca grudnia. Ta oferta jest skierowana do studentów od trzeciego roku studiów i dla absolwentów do dwóch lat od ukończenia studiów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: pzu.pl/praktyki

Piotr Żabowski

Dyskusja (0 komentarzy)