Aktualności
Życie akademickie
19 Kwietnia
Opublikowano: 2022-04-19

W sobotę charytatywny koncert „Bratnie narody”

Muzyczna Fabryka MCEiRS w Goniądzu, Natalia Nikolyuk, grupa taneczna „Woda na Młyn”, finalista 12. edycji programu „The Voice of Poland” Bartosz Madej oraz Ludowy Zespół Artystyczny PROMNI – to lista wykonawców, którzy wystąpią w najbliższą sobotę na koncercie charytatywnym organizowanym przez Krajową Reprezentację Doktorantów. Są jeszcze zaproszenia na to wydarzenie. 

Jedną z inicjatyw KRD wspierających osoby dotknięte konfliktem w Ukrainie jest zbiórka pieniędzy na rzecz tamtejszej społeczności doktoranckiej. Akcja ruszyła z początkiem kwietnia i potrwa do końca maja. Cały zebrany dochód przekazany zostanie fundacji „Charity fund human” zajmującej się pomocą humanitarną tym, którzy zostali w Ukrainie i potrzebują pomocy. Więcej o zbiórce: https://zrzutka.pl/help4ukraine.

Osoby, które przekażą datek w wysokości minimum 100 zł, otrzymają zaproszenie na koncert charytatywny „Bratnie narody”, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 23 kwietnia, o godzinie 20:00 w Auli Kryształowej SGGW.

W tym trudnym czasie pragniemy poprzez kulturę podkreślić naszą wspólną więź z Ukrainą. Podczas koncertu zaprezentowana zostanie muzyka folkowa, która łączy oba nasze narody – zapowiada Jarosław Olszewski, przewodniczący KRD.

Na scenie pojawi się m.in. Natalia Nikolyuk specjalizująca się w śpiewie ludowym, absolwentka Szkoły Muzycznej w Perszotravensku, Szkoły Kultury w Dniepropietrowsku oraz Państwowej Akademii Kultury w Charkowie. „Sen o Lwowie”, czyli tańce i melodie ze Lwowa z okresu dwudziestolecia międzywojennego, zaprezentuje grupa taneczna „Woda na Młyn”. Poezję śpiewaną o zabarwieniu patriotycznym wykona z kolei Bartosz Madej, finalista 12. edycji programu „The Voice of Poland”, absolwent Szkoły Aktorskiej im. Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Wystąpią także: Ludowy Zespół Artystyczny PROMNI, czyli działająca przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego grupa studentów zafascynowanych tańcem i folklorem polskim, a także Muzyczna Fabryka MCEiRS w Goniądzu.

Zarówno zbiórka, jak i koncert organizowane są przy wsparciu z organizacją EURODOC i Radą Młodych Naukowców.

Krajowa Reprezentacja Doktorantów aktywnie angażuje się w pomoc osobom dotkniętym konfliktem w Ukrainie. Doktoranci i doktorantki zmuszeni na skutek rosyjskiej inwazji do opuszczenia swojej ojczyzny mogą uzyskać informacje dotyczące podejmowania studiów doktoranckich w Polsce, jak również aktualnych możliwości prowadzenia badań w ośrodkach akademickich i instytucjach naukowych. Ponadto w ramach KRD funkcjonuje grupa tłumaczy świadcząca pomoc w zakresie tłumaczenia dokumentów, pism i innych druków w językach: ukraińskim, białoruskim, rosyjskim i angielskim. Kontakt: sos_ua@krd.edu.pl. Szczegółowe informacje o wszystkich inicjatywach pomocowych KRD można znaleźć na stronie internetowej: www.krd.edu.pl oraz na fanpage’u organizacji na Facebooku.

MK

csm Koncert folk 1 1 65e3b039f1

 

Dyskusja (0 komentarzy)