Aktualności
Życie akademickie
22 Stycznia
Opublikowano: 2018-01-22

W styczniu: AZS – najlepsi na świecie

W styczniowym numerze FA temat z okładki to Akademicki Związek Sportowy i jego kluby uczelniane. Piszemy o tym piórami Mariusza Karwowskiego i Piotra Kieracińskiego.

„Na łamach «Forum Akademickiego» regularnie piszemy o sporcie akademickim: poszczególnych zawodach, Akademickich Mistrzostwach Polski czy międzynarodowych sukcesach polskich sportowców-studentów. Przedstawiamy też działalność AZS-u, który w tym roku będzie obchodził 110-lecie istnienia. Teraz jednak zamierzamy dokładniej przyjrzeć się poszczególnym klubom uczelnianym i środowiskowym AZS oraz przybliżyć czytelnikom ich działalność, możliwości rozwoju sportowego, które oferują studentom i pracownikom uczelni, a także zapleczu sportowemu, jakim dysponują polskie szkoły wyższe” – pisze redaktor naczelny FA w słowie wstępnym, a w tekście AZS jaki jest? dodaje: „W 2017 r. Akademicki Związek Sportowy został uznany przez Międzynarodową Federację Sportu Studenckiego (FISU) za najlepszą studencką federację sportową na świecie”.

W rozpoczynającym wspomniany cykl o uczelnianych klubach ASZ artykule W czołówce nie przez przypadek Mariusz Karwowski prezentuje stan posiadania i największe sukcesy AZS UMCS w Lublinie. „Ciężko pracujemy na dobrą opinię w środowisku. Początki były trudne, ale obecnie chyba faktycznie jesteśmy dla sportowców sporym magnesem, zwłaszcza że duże możliwości daje też nasz uniwersytet. Przy wyczynowym uprawianiu jakiejkolwiek dyscypliny, gdy wyjazdy na zgrupowania, mecze, treningi potrafią zabrać nawet 200 dni w roku, szalenie trudne jest zaliczanie zajęć dydaktycznych. Nie wszystkie AWF-y dają na to zgodę, a na UMCS połączenie sportu na wysokim poziomie i studiów jest realną opcją – zauważa prezes AZS UMCS Dariusz Gaweł, który kilka tygodni temu, w diametralnie odmiennych nastrojach aniżeli wtedy, gdy obejmował fotel, zamknął swoją trzecią już kadencję” – czytamy.

Zachęcamy do lektury w wydaniu online FA 1/2018, a także elektronicznym i drukowanym.

 

 

Tylko prenumerata zapewnia pełny dostęp do aktualnych numerów „Forum Akademickiego”. Zamówienia na prenumeratę wersji drukowanej FA przyjmujemy pod adresem prenumerata@forumakad.pl:

– prenumerata roczna dla instytucji 219 zł

– prenumerata roczna dla osób indywidualnych 160, 00 zł.

Prenumeratę można też wykupić na dowolny okres.

Prenumerata elektroniczna wyłącznie na naszym portalu https://forumakademickie.pl/prenumerata/

Zapraszamy na naszą stronę internetową http://www.forumakademickie.pl/ i do odwiedzenia forum dyskusyjnego.

 

Redakcja

Dyskusja (0 komentarzy)