Aktualności
Życie akademickie
28 Czerwca
Źródło: PAN
Opublikowano: 2022-06-28

W sobotę początek Letnich Spotkań z Nauką

Dlaczego wszechświat się rozszerza? Jak zachować różnorodność świata dzięki bankom genów? Czy przyrodę da się wycenić jak sztukę? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań podczas Letnich Spotkań z Nauką.

Już po raz dwudziesty naukowcy spotkają się z publicznością w pięknym otoczeniu Ośrodka Pracy Twórczej Instytutu Budownictwa Wodnego PAN na Kaszubach. Letnie Spotkania z Nauką odbywają się w wyjątkowych warunkach – na polanie nad jeziorem. Tegoroczną, jubileuszową, edycję zainauguruje 2 lipca tradycyjnie wykład prof. Magdaleny Fikus, która opowie o tym, jak dzięki bankom genów zachować różnorodność świata.

Kolejne spotkania odbywać się będą w każdą sobotę lipca i sierpnia, zawsze o godz. 20:00. Wśród zaproszonych gości są: prof. Grzegorz Węgrzyn, dr Andrzej Hryczuk, prof. Arnold Kłonczyński, prof. Marcin Węsławski, prof. Przemysław Wojtaszek, dr Arkadiusz Koperkiewicz, prof. Arkadiusz Janicki. Oprócz bogato ilustrowanych wykładów popularnonaukowych zaplanowano dyskusję oraz rozmowy z wykładowcą w formule kawiarenki naukowej.

Spotkania są współorganizowane przez Instytut Budownictwa Wodnego PAN w Gdańsku, Instytut Oceanologii PAN w Sopocie, Uniwersytet Gdański reprezentowany przez Wydział Historyczny UG oraz Radę Upowszechniania Nauki PAN, która cykl objęła swoim patronatem. Bieżące informacje o wykładowcach i spotkaniach publikowane są na profilu Letnich Spotkań z Nauką na Facebooku.

źródło: PAN

2022 06 27 Letnie spotkania z nauka

Dyskusja (0 komentarzy)