Aktualności
Życie akademickie
20 Marca
Źródło: www.uph.edu.pl
Opublikowano: 2020-03-20

W UPH w Siedlcach pomogą pupilom

W Instytucie Zootechniki i Rybactwa Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach otwarto Pracownię Rehabilitacji i Sensoryki Zwierząt.

Pracownia, której opiekunem jest mgr inż. Anna Jakubczak, stanowi nowoczesną bazę naukowo-dydaktyczną, z której korzystają studenci kierunków zoopsychologia z animaloterapią oraz zootechnika, doskonaląc swoją wiedzę oraz umiejętności. Skorzystają z niej także właściciele zwierząt z regionu. Pracownia współpracuje z lekarzami weterynarii: Joanną Smyl oraz Pawłem Prokopowiczem z Gabinetu Weterynaryjnego „Piesio”.

– Pracownia zaopatrzona jest w sprzęt najwyższej generacji. Możemy tutaj prowadzić badania metodami fizykoterapii, laseroterapii, sonoterapii, a także wykonywać masaże zwierząt i jednocześnie wykorzystywać wszystkie ćwiczenia terapeutyczne – wymienia Barbara Biesiada-Drzazga, dyrektor Instytutu Zootechniki i Rybactwa.

Na wyposażeniu pracowni znajdują się m.in.: bieżnia umożliwiającą rehabilitację i treningi nawet bardzo dużych zwierząt; pole magnetyczne wykorzystywane między innymi w leczeniu schorzeń ortopedycznych; magner plus, aparat do laseroterapii (Polaris 2), mający zastosowanie np. w poprawie mikrokrążenia; aparat do klasycznej sonoterapii i fonoforezy (ultradźwięki) o działaniu przeciwbólowym, zmniejszający napięcie mięśni. Do tego w pracowni znajduje się ścieżka sensoryczna wykorzystywana również w terapii behawioralnej. Wszystko to po to, by psy, koty i inne domowe zwierzęta po wypadkach lub z problemami neurologicznymi mogły pod okiem specjalistów wrócić do zdrowia.

MK, źródło: www.eska.pl/siedlce, www.uph.edu.pl

 

Dyskusja (0 komentarzy)