Aktualności
Życie akademickie
07 Października
Opublikowano: 2021-10-07

Warsztaty ERC – trwa rejestracja

Jak przygotować zwycięski wniosek o prestiżowy grant ERC, a także w jaki sposób przekonać do swojej idei recenzentów i panelistów European Research Council – tego między innymi dowiedzą się uczestnicy warsztatów organizowanych przez Biuro ds. Doskonałości Naukowej PAN. Rejestracja trwa do 18 października.

Granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych są najbardziej prestiżowymi w świecie nauki. Finansują pionierskie, przełomowe badania prowadzone w dowolnym obszarze naukowym. Budżet pojedynczego projektu może sięgać nawet 3,5 mln euro. Od 2007 roku, czyli od momentu powstania ERC, do 16 polskich jednostek trafiło już w sumie 45 grantów wszystkich kategorii, w tym 27 Starting Grants, 9 Consolidator Grants, 5 Advanced Grants, 3 Proof of Concept Grants i 1 Synergy Grant.

Biuro ds. Doskonałości Naukowej PAN organizuje warsztaty adresowane do naukowców, którzy mają co najmniej stopień doktora uzyskany nie później niż w 2020 roku i planują aplikować o granty ERC. Uczestnicy będą mieli możliwość:

  • dowiedzieć się, jak przygotować zwycięski wniosek o prestiżowy grant ERC;
  • nauczyć się, jak przedstawić swoje CV oraz przełomową ideę badawczą w interesujący i przekonujący sposób;
  • zaznajomić się z kryteriami oceny wniosku;
  • odkryć, w jaki sposób przekonać do swojej idei recenzentów i panelistów European Research Council;
  • odbyć indywidualną konsultację z ekspertem.

Szkolenie, które poprowadzi firma Key Innovations, odbędzie się 26 października w godzinach 11:30–16:00 za pośrednictwem platformy Zoom. Językiem wykładowym będzie angielski. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Rejestracja trwa do 18 październikaLiczba miejsc na szkolenie oraz indywidualne konsultacje jest ograniczona. Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru kandydatów na podstawie informacji umieszczonych w formularzu.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)