Aktualności
Życie akademickie
10 Października
Opublikowano: 2022-10-10

Wartościowe granty czekają na młodych naukowców

Do połowy listopada trwa nabór wniosków do programu „Talenty Jutra”. Na młodych naukowców i wynalazców mających szczególne osiągnięcia w dziedzinie nauk ścisłych i medycynie czeka 20 grantów w wysokości 25 tys. zł każdy.

„Talenty Jutra” to nowy program Fundacji Empiria i Wiedza. Ma na celu wsparcie młodych ludzi mających szczególne osiągnięcia w dziedzinie nauk ścisłych i medycynie. Założeniem konkursu jest wybranie najlepszych projektów naukowo-badawczych lub wynalazków w tych obszarach. Inicjatywa skierowana jest do młodych naukowców i wynalazców (do 25 lat), którzy rozpoczynają swoją ścieżkę naukowo-badawczą. Premierowa edycja programu wystartowała 1 października.

Projekt można zgłosić w jednej z kategorii:

  • biotechnologia,
  • informatyka i nauki inżynieryjno-techniczne,
  • nauki biologiczne oraz medycyna, nauki o zdrowiu,
  • nauki chemiczne oraz nauki o Ziemi i środowisku,
  • nauki fizyczne i astronomia.

Zgłoszone projekty muszą być w fazie realizacji. Kapituła wyłoni 20 najlepszych projektów, którym zostaną przyznane granty w wysokości po 25 tys. zł. Termin nadsyłania aplikacji upływa 15 listopada. Uroczysta gala finałowa, podczas której zostaną wręczone granty, odbędzie się 10 stycznia przyszłego roku w Planetarium – Śląskim Parku Nauki w Chorzowie. Program „Talenty Jutra” został objęty patronatem przez Politechnikę Wrocławską i Polską Agencję Kosmiczną.

Regulamin, wzór wniosku oraz inne szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Fundacji Empiria i Wiedza.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)