Aktualności
Życie akademickie
11 Stycznia
Źródło: Dörken
Opublikowano: 2022-01-11

Webinary dla studentów budownictwa i architektury

Branżowe webinary i warsztaty skierowane do studentów budownictwa ogólnego, inżynierii środowiska, architektury krajobrazu czy konserwacji zabytków organizuje firma Dörken, specjalizująca się w nowoczesnych pokryciach dachowych. To kontynuacja ubiegłorocznego cyklu, który cieszył się dużym zainteresowaniem. 

Za edukację techniczną studentów odpowiadają nie tylko politechniki czy uniwersytety. Coraz częściej włączają się w nią eksperci branżowi, którzy dzielą się swoją praktyczną wiedzą, dotyczącą zagadnień znajdujących się w akademickich programach nauczania. Przykładem na to może być firma Dörken, specjalizująca się w tematyce pokryć dachowych. Pod koniec ubiegłego roku jej eksperci rozpoczęli cykl szkoleń, które mają za zadanie przybliżyć studentom zagadnienia związane z konstrukcją dachów różnego typu.

Nowoczesne projektowanie wymaga znajomości nowoczesnych rozwiązań. W przypadku pokryć dachowych coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych materiałów, takich jak deski i papa, na rzecz lżejszych i bardziej efektywnych, paroprzepuszczalnych membran wstępnego krycia. Ich zastosowanie wpisuje się w ideę budownictwa energooszczędnego czy wręcz ekologicznego, a są to trendy, które coraz mocniej zaznaczają się we współczesnym budownictwie. W trakcie szkoleń omawiamy zagadnienia związane z najważniejszymi cechami membran wstępnego krycia oraz ich zastosowania w konstrukcjach takich jak dachy zielone, skośne czy zabytkowe – tłumaczy Jacek Poziemski, ekspert Dörken.

Specjalistyczne webinary oraz szkolenia stacjonarne odbyły się do tej pory w Instytucie Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego, na Wydziale Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie czy Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej. Ich słuchacze mogli zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi projektowania dachów zielonych oraz poznać służące temu nowoczesne narzędzie, jakim jest kalkulator retencji WaterFolder. Studenci Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej wzięli z kolei udział w webinarze, podczas którego na przykładzie gdańskiej Bazyliki Mariackiej omawiano tematykę renowacji dachów zabytkowych.

Znany producent membran dachowych zapowiada kontynuację cyklu zawodowych szkoleń także w tym roku. Wśród tematów są m.in.: dachy zielone, retencja wody opadowej, pokrycia dachów skośnych, renowacja dachów w obiektach zabytkowych. Inicjatywa kierowana jest przede wszystkim do studentów budownictwa ogólnego, inżynierii środowiska, architektury krajobrazu czy konserwacji zabytków.

Firma Dörken zaprasza do udziału wydziały, instytuty oraz koła naukowe, których profil związany jest z tematyką budownictwa ogólnego, inżynierii materiałów, architektury czy renowacji zabytków. Wszyscy chętni proszeni są o kontakt mailowy: kontakt@ddf.pl.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)