Aktualności
Życie akademickie
30 Maja
Opublikowano: 2018-05-30

Werdykt Jury 36. Festiwalu Szkół Teatralnych

W 36. edycji Festiwalu Szkół Teatralnych organizowanego przez Szkołę Filmową w Łodzi Jury w składzie: Jan Frycz – przewodniczący, Anna Jadowska, Joanna Kos-Krauze, Anna Smolar, Bartosz Szydłowski, Wioletta Laszczka-Bubień – sekretarz przyznało Grand Prix w wysokości 15 000 zł, ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zespołowi spektaklu „Przebudzenie wiosny” z PWSFTviT w Łodzi w składzie studentów IV roku: Anna Biernacik, Karolina Bruchnicka, Adrian Brząkała, Jakub Gola, Patryk Kabała, Magdalena Wieczorek, Jakub Zając.

Nagroda Specjalna, w wysokości 12.000 zł, trafiła do zespołu spektaklu Kochanie zabiłam nasze koty z AST w Krakowie w składzie: Izabela Kubrak, Weronika Łukaszewska, Natalia Hodurek, Mateusz Paluch, Daniel Antoniewicz, Bartłomiej Wiater.

Pierwszą nagrodę aktorską w wysokości 5000 złotych Jury przyznało Weronice Warchoł z AST w Krakowie za rolę w spektaklu „Efekt”. Trzy równorzędne drugie nagrody aktorskie w wysokości 3300 zł otrzymali: Michał Pawlik z AST w Krakowie za rolę w spektaklu Prawie my, Agat Różycka z AT Warszawa za role w spektaklach Marat/Sade” i Iluzje oraz Stanisław Twaróg z AST Kraków za rolę w spektaklu Efekt.

Dziewięć równorzędnych wyróżnień w wysokości 1000 zł Jury przyznało: Maciejowi Babiczowi z AT Warszawa za role w spektaklach Rewizor. Będzie wojna! i Marat/Sade, Patrykowi Bartoszewskiemu z AST w Krakowie Filia we Wrocławiu za rolę w spektaklu Niewina, Anastazji Borkoniuk z AST w Krakowie Filia we Wrocławiu za role w spektaklu Bahamut, Klarze Brodzie z AST w Krakowie Filia we Wrocławiu za rolę w spektaklu Niewina, Emmie Giegżno z AST w Krakowie za rolę w spektaklu Prawie my, Łukaszowi Kurczewskiemu AST w Krakowie Filia we Wrocławiu za rolę w spektaklu Niewina, Danielowi Namiotko z AST w Krakowie za rolę w spektaklu Efekt, Inie Sobali z AST Kraków Filia we Wrocławiu za rolę w spektaklu Niewina, Igorowi Tajchmanowi z AST w Krakowie Filia we Wrocławiu za rolę w spektaklu Bahamut.

Jury przyznało także nagrody specjalne:

– nagrodę im. Jana Machulskiego „Bądź orłem, nie zniżaj lotów” w wysokości 100 USD Stanisławowi Twarogowi z AST Kraków za rolę w spektaklu Efekt;

– dwie nagrody w wysokości 2000 zł ufundowane przez Opus Film dla aktorów, których chcielibyśmy oglądać na ekranie telewizyjnym i filmowym: Weronice Warchoł z AST w Krakowie za rolę w spektaklu Efekt i Michałowi Pawlikowi z AST w Krakowie za role w spektaklu Prawie my;

– nagrodę w wysokości 1500 zł za wrażenia audialne, ufundowaną przez Grupę Toya, zespołowi spektaklu Kochanie, zabiłam nasze koty z AST w Krakowie.

Nagrody publiczności w wysokości 2000 zł każda otrzymali: Paulina Walendziak z PWSFTviT z Łodzi – Najbardziej Elektryzująca Aktorka i Dawid Ptak z PWSFTviT z Łodzi – Najbardziej Elektryzujący Aktor.

Przyznano również nagrody pozaregulaminowe:

– Nagroda Gazety Festiwalowej TUPOT „Złota Żyleta” Paulinie Walendziak (Szkoła Filmowa w Łodzi) ,

– Nagroda ZASP „Deska sceniczna” i 3000 zł dla Jakuba Goli (Szkoła Filmowa w Łodzi),

– Nagroda Łódzkich Dziennikarzy („Gazeta Wyborcza”, „Dziennik Łódzki”, „Express Ilustrowany”, „Super Express”, „Angora”) i 1000 zł Paulinie Walendziak (Szkoła Filmowa w Łodzi)

– Nagroda Kalejdoskopu „za kulturę słowa” – okładka czerwcowego wydania magazynu i roczna opieka medialna – Magdalenie Wieczorek (Szkoła Filmowa w Łodzi)

– zaproszenie do Teatru Nowego w Poznaniu od Piotra Kruszczyńskiego, dyrektora Teatru dla spektakli Kochanie, zabiłam nasze koty (AST Kraków) i Operetka (Szkoła Filmowa w Łodzi)

– nagroda Michała Pawlickiego – dla Jakuba Zająca (Szkoła Filmowa w Łodzi).

Organizatorem 36. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi była Szkoła Filmowa w Łodzi. Współorganizatorami Teatr Studyjny w Łodzi oraz Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi.

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

Jolanta Kolano

Dyskusja (0 komentarzy)