Aktualności
Życie akademickie
26 Marca
Źródło: Helpers' Generation
Opublikowano: 2019-03-26

Wiosenna odsłona Helpers’ Generation na 46 polskich uczelniach

1036 akcji rejestracji, podczas których zarejestrowało się 115 041 dawców potencjalnych, a aż 633 z nich oddało szpik, ofiarowując potrzebującym szansę na życie – to bilans 5 lat projektu HELPERS’ GENERATION. W wiosennej odsłonie udział weźmie aż 46 uczelni z całej Polski.

Studenci należący do ogólnopolskiej społeczności HELPERS’ GENERATION działają z myślą o innych – chorych na nowotwory krwi, którzy aby wyzdrowieć, potrzebują „bliźniaka genetycznego”. Mimo blisko 1,5 mln potencjalnych dawców szpiku, zarejestrowanych w bazie Fundacji DKMS, nadal co piąty pacjent nie znajduje swojego dawcy. Studencka akcja HELPERS’ GENERATION to nie tylko szansa na to, aby do rejestru potencjalnych dawców dołączyła osoba, która być może uratuje komuś życie, ale jednocześnie doskonały moment na to, żeby szerzyć ideę dawstwa, obalać mity i pokazywać, że niemal każdy z nas nosi w sobie bezcenny – i niemożliwy do wyprodukowania w warunkach laboratoryjnych – lek.

W zimowej edycji projektu udział wzięło 40 uczelni z całej Polski, a akcjom rejestracyjnym przewodziło 70 studenckich liderów ze społeczności HELPERS’ GENERATION. Efektem wspólnych działań było zarejestrowanie do bazy Fundacji DKMS 5 662 dawców potencjalnych.

Wiosenna edycja odbędzie się na 46 polskich uczelniach: w Krakowie, Lublinie, Białej Podlaskiej, Bielsku Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Gliwicach, Katowicach, Kielcach, Koninie, Łodzi, Nowym Sączu, Opolu, Pile, Płocku, Poznaniu, Rzeszowie, Siedlcach, Słupsku, Szczecinie, Toruniu, Warszawie oraz we Wrocławiu. Na poszczególnych uczelniach będzie można zarejestrować się do bazy dawców Fundacji DKMS oraz dowiedzieć więcej na temat idei dawstwa szpiku.

Potencjalnym Dawcą szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek, w przedziale wieku 18–55 lat. Waga dopuszczająca do rejestracji w bazie to nie mniej niż 50 kg. Wystarczy przyjść na organizowaną przez studentów akcję, wypełnić formularz rejestracyjny, pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka i na tym etapie – to tyle!

Więcej informacji o terminach akcji na poszczególnych uczelniach oraz projekcie HELPERS’ GENERATION znajdziecie na stronie: https://www.dkms.pl/pl/dni-dawcy.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)