Aktualności
Życie akademickie
12 Stycznia
Źródło: Facebook
Opublikowano: 2019-01-12

Wojciech Skrodzki nowym Przewodniczącym FUniP

Wojciech Skrodzki z Uniwersytetu w Białymstoku został nowym Przewodniczącym Forum Uniwersytetów Polskich (FUniP). Wybory władz na kadencję 2019/2020 odbyły się podczas zjazdu w Białymstoku.

Forum Uniwersytetów Polskich jest autonomicznym porozumieniem samorządów studenckich uczelni zrzeszonych w Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. Stanowi komisję branżową Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Forum jest platformą współpracy, komunikacji oraz wymiany opinii i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami samorządów studenckich. W pierwszym w tym roku zjeździe FUniP w Białymstoku uczestniczyło blisko stu żaków reprezentujących dwadzieścia polskich uniwersytetów. W takcie obrad dyskutowano na temat zmian, jakie wprowadziła Konstytucja dla Nauki, m.in. w przepisach dotyczących regulaminów studiów, programach kształcenia czy w strukturach uczelni. Gościem spotkania był m.in. Dominik Leżański, przewodniczący Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Głównym punktem obrad były wybory nowych władz FUniP. Wojciecha Kiełbasińskiego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na stanowisku Przewodniczącego zastąpił Wojciech Skrodzki, student Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, stojący (już drugą kadencję) na czele Parlamentu Studenckiego Uniwersytetu w Białymstoku.

Dodajmy, że to kolejny przedstawiciel stolicy Podlasia kierujący samorządowym gremium związanym ze szkolnictwem wyższym. Od 1 stycznia przewodniczącym Krajowej Reprezentacji Doktorantów jest Łukasz Kierznowski także z Uniwersytetu w Białymstoku, z kolei od kwietnia ubiegłego roku przewodniczącym Komisji Wyższego Szkolnictwa Medycznego Parlamentu Studentów RP jest Mateusz Grochowski z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Wiceprzewodniczącymi FUniP zostali: Jakub Bator z Uniwersytetu Warszawskiego, Aleksandra Strońska z Uniwersytetu Szczecińskiego, Rafał Koziołek z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Michał Karbowiak z Uniwersytetu Opolskiego. Funkcję sekretarza będzie pełnił Jakub Rzeźniczek z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Kadencja nowych władz rozpocznie się 1 lutego.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)