Aktualności
Życie akademickie
14 Marca
Opublikowano: 2023-03-14

Wokół komiksu „Incel”

O wojnie płci w dobie internetu będzie mowa podczas kolejnego spotkania z cyklu „Pre/teksty” organizowanego przez Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego. Punktem wyjścia do rozmowy jest komiks „Incel” autorstwa Jana Mazura.

„Pre/teksty” to autorski cykl interwencyjnych spotkań-debat na granicy literatury i nauki. Dotyczą ważnych dla środowiska akademickiego zagadnień związanych ze zdrowiem psychicznym oraz szeroko rozumianym obszarem uzależnień i wykluczenia społecznego. Oprócz autorów książek zapraszani są także badacze i eksperci z Uniwersytetu Warszawskiego, m.in. z dziedziny socjologii, psychologii, w tym psychoterapii, biblioterapii, którzy wskazują możliwe formy pomocy oferowane przez wspólnotę uniwersytecką. Inicjatywa adresowana jest do studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu Warszawskiego, ale mogą wziąć w niej udział wszyscy zainteresowani. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w gmachu BUW przy ul. Dobrej 56/66.

Pretekstem do kolejnej rozmowy jest najnowszy komiks Jana Mazura pt. „Incel”. W spotkaniu, oprócz autora, weźmie udział także seksuolog prof. Zbigniew Izdebski, kierownik Katedry Biomedycznych Podstaw Rozwoju i Seksuologii Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Katedry Humanizacji Medycyny i Seksuologii Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dyskusję poprowadzi Anna Mentlewicz.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 20 marca, o godz. 18:00 w BUW. Nagrania z wcześniejszych rozmów są dostępne online. Organizatorem przedsięwzięcia jest Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie (Oddział Promocji, Wystaw i Współpracy). Patronat medialny sprawuje „Forum Akademickie”.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)