Aktualności
Życie akademickie
10 Stycznia
Opublikowano: 2019-01-10

Wrocławska WSB otwiera akademickie laboratorium LTE

Pierwsze na Dolnym Śląsku akademickie laboratorium technologii LTE oraz 5G otwiera Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu przy współudziale firmy Nokia. Studenci będą się w nim uczyć obsługi i rozwijania usług opartych na superszybkim Internecie.

Otwarcie laboratorium – Lab powered by Nokia – odbędzie się 22 stycznia w budynku B Wyższej Szkoły Bankowej przy ulicy Fabrycznej 29–31. To miejsce, w którym będą tworzone i testowane rozwiązania z obszaru teleinformatyki oparte na technologii LTE, a wkrótce też 5G. Laboratorium wyposażone zostało przez Nokię w profesjonalny sprzęt do obsługi bezprzewodowego przesyłu danych w standardzie LTE i będzie rozbudowywane pod kątem wdrażanego w Polsce i na całym świecie nowego standardu przesyłu danych, jakim jest 5G.

Studenci uczący się w Lab powered by Nokia w WSB we Wrocławiu poznają technologie, które w najbliższych latach zrewolucjonizują usługi internetowe i telekomunikacyjne. Pozwolą one na rozwój Internetu rzeczy i wirtualnej rzeczywistości, co znajdzie zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i w usługach dostępnych dla każdego użytkownika, np. w autonomicznych samochodach poruszających się bez kierowcy czy w telemedycynie, czyli usługach medycznych wykonywanych na odległość.

Nokia od lat stawia mocny nacisk na dzielenie się wiedzą, dlatego naturalnym dla nas elementem jest współpraca z lokalnymi uczelniami. Głęboko wierzę, że dzięki takim inicjatywom, możemy nie tylko realizować naszą misję, ale także znacząco przyczynić się do podniesienia jakości edukacji. Z praktyki wiemy, że najlepiej jest połączyć teorię z praktyką, dlatego gdy tylko pojawił się pomysł budowy akademickiego laboratorium od razu do niego przystąpiliśmy. Wszystko dla dobra studentów, którzy w przyszłości zdobytą wiedzę będą chcieli wykorzystać w pracy – tłumaczy Bartosz Ciepluch, dyrektor wrocławskiego oddziału Nokii.

W dniu otwarcia laboratorium powołane zostanie Koło Naukowe Sieci LTE i 5G. W dniu otwarcia zaplanowano również zwiedzanie laboratorium.

– Otwarcie Lab powered by Nokia  w WSB we Wrocławiu to szansa dla naszych studentów na przygotowanie się do pracy z technologiami przyszłości, a także na poznanie firmy Nokia i obszaru jej działalności. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej współpracy nasi studenci zdobędą pożądane na rynku pracy doświadczenie i kompetencje, które ułatwią im zawodowy start i dalszą karieręmówi Sebastian Sobczyk, menedżer kierunku Informatyka w WSB we Wrocławiu.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)