Aktualności
Życie akademickie
15 Marca
Opublikowano: 2022-03-15

WSIiZ w Rzeszowie zachęca do poznania tajemnic mózgu

Funkcjonowanie układu nerwowego w czasie trudnych wydarzeń życiowych czy wpływ diety i kuchni śródziemnomorskiej na mózg – to wybrane tematy wykładów, jakie na Tydzień Mózgu przygotowała Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wydarzenia zaplanowano od 17 do 23 marca.

Tydzień Mózgu to coroczna międzynarodowa akcja edukacyjna, która ma na celu popularyzowanie wiedzy na temat mózgu i układu nerwowego w kontekście różnych aspektów jego funkcjonowania. W Polsce obchodzony jest od 1999 roku. W świętowanie włącza się też Akademickie Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii działające w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Z tej okazji przygotowano szereg inspirujących wykładów i warsztatów.

Mając na uwadze trwającą od ponad dwóch tygodni wojnę na Ukrainie, szczególnej uwadze organizatorzy polecają wykład pt. „Mózg w obliczu wojny – działanie układu nerwowego podczas trudnych wydarzeń życiowych”, który poprowadzi mgr Agata Ziemiakowicz. W celu lepszego zrozumienia, czym jest depresja – w jaki sposób można jej zapobiegać i leczyć – będzie można wysłuchać prelekcji dr hab. Anny Tabęckiej-Łonczyńskiej, prof. WSIiZ, pt. „Kiedy mózg nie działa prawidłowo – rzecz o depresji”. W programie przewidziano również wykłady dla miłośników jedzenia: „Kuchnia śródziemnomorska – idealne wsparcie naszego mózgu” oraz „Dieta dobra dla mózgu – produkty, które poprawiają pamięć i koncentrację”.

Wykłady odbywać się będą stacjonarnie w sali RA 101 (ul. Sucharskiego 2), a cztery z nich będą transmitowane online na Facebooku Akademickiego Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii:

Aktualne informacje o wykładach organizowanych w ramach Tygodnia Mózgu można śledzić na Facebooku uczelni. Tydzień Mózgu w WSIiZ potrwa od 17 do 23 marca.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)