Aktualności
Życie akademickie
29 Października
Źródło: AMS
Opublikowano: 2021-10-29

Wspólny kierunek i perspektywy

Umowę precyzującą porozumienie o wzajemnej współpracy pomiędzy spółkami Grupy Azoty a Akademią Morską w Szczecinie podpisano w czwartek 28 października.

Uruchomienie nowego kierunku – inżynieria przemysłowa i morskie elektrownie wiatrowe, a na nim dwóch specjalności: diagnostyka systemów przemysłowych oraz budowa i eksploatacja morskich systemów energetycznych – to efekt porozumienia o wzajemnej współpracy, które Akademia Morska w Szczecinie podpisała we wrześniu 2020 r. z Grupą Azoty Police, Grupą Azoty Polyolefins i Grupą Azoty Police Serwis. Kontynuacją tej inicjatywy jest umowa sygnowana w czwartek 28 października. Precyzuje ona dalsze wspólne działania, jak przygotowanie kolejnych stopni i form studiów dotyczących inżynierii przemysłowej. Wszystko po to, by uczelnia zyskała wpływ na kształtowanie perspektyw zawodowych swoich studentów i absolwentów, a firmy lub instytucje – pracowników „skrojonych” pod ich potrzeby.

W polickim zakładzie następuje wymiana pokoleniowa – corocznie na emeryturę odchodzi około stu pracowników. Do tego trwa budowa Polimerów Police – to jedna z największych inwestycji w europejskim przemyśle chemicznym. Dlatego konsekwentnie realizujemy działania, których celem jest pozyskanie z rynku wyspecjalizowanych pracowników. Cieszę się, że Akademia Morska pozytywnie odpowiedziała na nasze potrzeby i dostosowała program i kierunki kształcenia do naszych oczekiwań – podkreślił Mariusz Grab, prezes Grupy Azoty Police.

Porozumienie o współpracy obejmuje także zobowiązanie polickich spółek do przyjęcia na praktyki zawodowe wszystkich studentów, którzy podejmą kształcenie na dedykowanych specjalnościach.

Współpraca z otoczeniem biznesowym i wsłuchiwanie się w głos rynku stanowi jeden z najważniejszych kierunków rozwoju naszej uczelni, który kontynuujemy teraz również w ścisłej współpracy z Grupą Azoty Police. Korzystają nie tylko firma i uczelnia, ale także szerzej: cały region, który dzięki takim przedsięwzięciom może się rozwijać – zaznacza dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, prof. AMS, rektor Akademii Morskiej w Szczecinie.

Swój udział w opracowywaniu treści programowych mają przedstawiciele spółek Grupy Police. Dzięki temu specjaliści, którzy opuszczają mury Akademii, są najwyższej klasy profesjonalistami.

źródło: AMS

 

Dyskusja (0 komentarzy)