Aktualności
Życie akademickie
27 Stycznia
Opublikowano: 2017-01-27

Współpraca Parlamentu Studentów RP z Azerską Unią Studentów

W zeszłym tygodniu Parlament Studentów RP podpisał porozumienie o współpracy z Azerską Unią Studentów. Głównym założeniem jest kooperacja dotycząca mobilności studenckiej.

– Obie Unie zdeklarowały chęć tworzenia wspólnych projektów, korzystając z możliwości, jakie daje program Erasmus +. Efektem tych działań ma być rozwój struktur organizacji studenckich w Azerbejdżanie, a także stworzenie pola do dyskusji o przyszłości wymian studenckich – mówi Łukasz Rusajczyk, rzecznik prasowy Parlamentu Studentów RP.

Umożliwienie wymian pomiędzy organizacjami pozwoli azerskim studentom zapoznać się z polskim systemem szkolnictwa wyższego. W ramach współpracy planowane są warsztaty dotyczące studenckiej przedsiębiorczości oraz działalności lokalnych samorządów. Warsztaty mają również udowodnić, że studenci spełniają istotną rolę w kreowaniu systemu edukacji.

– Obie Unie wyraziły chęć zorganizowania wizyt studyjnych dla członków samorządów lokalnych. Goście z Azerbejdżanu zostaną zaproszeni do kilku ośrodków akademickich w celu zapoznania się z ofertą uczelni przez nich odwiedzanych. Parlament Studentów RP chce dać możliwość porównania działań podejmowanych przez studentów w obu krajach. Celem ma być inspiracja do nowych projektów oraz działań. Dodatkowo polska strona chce zachęcić młodych ludzi do udziału w projektach zarówno kulturowych, jak i o sprecyzowanej tematyce, w nawiązaniu do naszej współpracy ze stroną Azerbejdżanu – dodaje Łukasz Rusajczyk.

Grzegorz Rekiel

(źródło zdjęcia: www.facebook.com/parlamentstudentowrp)

Dyskusja (2 komentarze)
  • ~akademicki sceptyk 30.01.2017 07:41

    Po co oni to robią?

  • ~edytor 30.01.2017 07:41

    To ciekawe. Dobrze, że taka współpraca ma miejsce.