Aktualności
Życie akademickie
27 Grudnia
Opublikowano: 2018-12-27

Współpraca PB z uczelniami irańskimi

Politechnika Białostocka zainicjowała współpracę z trzema uczelniami w Iranie. Otwiera to drogę do prowadzenia wymiany studenckiej, ale także realizacji wspólnych projektów naukowo-badawczych.

Białostocka uczelnia zawarła umowy partnerskie z dwoma uniwersytetami w Teheranie: Tarbiat Modares University oraz Islamic Azad University, a także położonym w prowincji Mazandaran Zirab Science and Technology Campus, New Technologies and Engineering Faculty. O możliwościach i polach współpracy podczas grudniowej wizyty w Iranie rozmawiał rektor PB prof. Lech Dzienis, któremu w spotkaniach roboczych towarzyszył prof. dr hab. inż. Anatoli Hurynovich z Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska.

Irańczycy są zainteresowani wymianą kadr, wysyłaniem do Polski młodych pracowników nauki, uczestnictwem w konferencjach oraz podejmowaniem wspólnych tematów badawczych. Tarbiat Modares University chce prowadzić działania w ramach projektu Erasmus+ (grupa krajów 107).

– Otwieramy kolejne drzwi prowadzące do internacjonalizacji Politechniki Białostockiej. Rzecz jasna, dalszy rozwój nawiązanych przeze mnie kontaktów zależy od szczegółowych umów między poszczególnymi jednostkami. Niemniej cieszę się, że w do szerokiego grona ośrodków akademickich na całym świecie (liczba ta przekracza 140), z którymi współpracuje nasza uczelnia, dołączają uczelnie z Iranu – mówi prof. Dzienis.

Studenci z Iranu mogą na Politechnice Białostockiej podejmować kształcenie na kierunkach prowadzonych w języku angielskim. Z tej oferty korzystają zarówno studenci programu Erasmus, jak i tzw. freemoverzy, którzy realizują wybrane specjalizacje.

Źródło: PB

 

Dyskusja (0 komentarzy)