Aktualności
Życie akademickie
10 Grudnia
Źródło: www.uni.lodz.pl
Opublikowano: 2021-12-10

Wybitni absolwenci dodadzą skrzydeł studentom UŁ

Na Uniwersytecie Łódzkim zainaugurowano kolejną edycję projektu mentorskiego w ramach programu Absolwent VIP UŁ. To inicjatywa skierowana do studentów wszystkich wydziałów uczelni.

Zadaniem wybitnych absolwentów UŁ, pełniących rolę ekspertów dzielących się wiedzą i doświadczeniem, jest wsparcie studentów w znajdowaniu nowych sposobów poszerzania kwalifikacji oraz wskazywanie najnowszych trendów i kierunków rozwoju. Role mentorów przyjmują co roku osoby piastujące wysokie stanowiska w czołowych firmach i organizacjach działających w Polsce. Szeroki zakres ich kompetencji i różnorodność osobowości sprawiają, że młodzi ludzie otrzymują wiedzę i umiejętności na wielu płaszczyznach. Wśród mentorów nie brak wybitnych specjalistów reprezentujących takie branże, jak media, prawo, BPO, IT, administracja publiczna, PR czy HR. W tym roku są to m.in.: Adam Nitecki – dyrektor generalny Consumer Products Division L’Oreal Polska, Kazimierz Ujazdowski – senator RP czy Anna Maria Wesołowska – sędzia w stanie spoczynku.

Mentoring to szczepienie młodych pędów na dojrzałych roślinach, po to, aby wypijały najcenniejsze soki. Ważny jest więc bezpośredni kontakt z mentorem. Tak było zawsze, czasy się zmieniły i warto za nimi podążać. Młodzi ludzie wprowadzają nas w nieznany do końca dla mojego pokolenia świat Internetu. Pandemia potwierdziła ważną zasadę, że w jedności siła, również w tej jedności między pokoleniami, całe życie uczymy się od siebie nawzajem. Mentor przekazuje doświadczenie, mentee potrzeby i nowinki dnia dzisiejszego. Taką wiedzą można budować dobrą rzeczywistość nawet w trudnych czasach– przekonuje Anna Maria Wesołowska.

W tegorocznej rekrutacji napłynęło ponad 100 aplikacji. W ramach projektu studenci będą wspierani w podejmowaniu wyzwań i odnajdywaniu własnej ścieżki dla realizacji celów i zamierzeń. Uzyskają pomoc w rozwijaniu kompetencji interpersonalnych, a także poznają sposoby na wzmocnienie poczucia wartości zawodowej i osobistej.

Udział w programie mentorskim to jedyna w swoim rodzaju szansa i możliwość poznania ludzi z ciekawymi pasjami, szansa na uczestniczenie w wielu ciekawych wydarzeniach. Daje on szansę na bardziej świadome pokierowanie swoim życiem – mówi Kamila Łąka, studentka III roku lingwistyki dla biznesu, podopieczna Roberta Fintaka.

Z kolei Natalia Staciwa, studentka V roku prawa, podopieczna Anny Marii Wesołowskiej, dodaje, że projekt mentorski jest w stanie dać perspektywę, której nie sposób otrzymać poprzez uczestnictwo w zajęciach, kołach naukowych, konferencjach i warsztatach naukowych.

Uważam, że ta inicjatywa jest wyjątkową i niepowtarzalną okazją nie tylko do konsultacji moich zawodowych planów, lecz także z pewnością może zainspirować mnie do podjęcia nowych przedsięwzięć. Chciałabym w przyszłości działać na rzecz praw człowieka, dziecka, niepełnosprawnych, a dzięki mentorowi mogę otrzymać pomoc w obraniu właściwego kierunku.

W tegorocznej edycji udział weźmie łącznie 34 mentorów, którzy wspierać będą 28 studentek i 14 studentów Uniwersytetu Łódzkiego. Czas trwania całego procesu mentorskiego obejmuje pierwsze półrocze przyszłego roku.

źródło: UŁ

Dyskusja (0 komentarzy)