Aktualności
Życie akademickie
01 Kwietnia
Opublikowano: 2022-04-01

Wydział Zarządzania UW łączy naukę z biznesem 

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego od lat współpracuje z biznesem, realizując wspólne projekty badawcze, kształcąc kadrę menadżerską czy pośrednicząc w pozyskiwaniu pracowników. Przyszedł czas na kolejny krok – w marcu swoją premierę miał portal Synergia WZ UW.

To innowacyjny projekt służący wzmacnianiu i zacieśnianiu współpracy pomiędzy przedsiębiorcami i naukowcami oraz studentami i absolwentami WZ UW. Celem portalu www.synergia.wz.uw.edu.pl jest dostarczanie oraz wymiana informacji i wzajemnych możliwości pomiędzy różnymi grupami użytkowników, a także łączenie ludzi, których współdziałanie może przynieść obustronne korzyści.

Synergia WZ UW to miejsce, gdzie nauka łączy się z biznesem w praktyczny sposób, dostarczając wielu nowych możliwości. Jedni mają innowacyjne pomysły, inni posiadają narzędzia do ich wykorzystania i wdrożenia. Uczymy się od siebie nawzajem, tworzymy nowe projekty i wspieramy w realizacji celów – przekonuje Anna Matysiak-Kolasa z Biura Karier i Absolwentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Portal składa się z czterech stref: Student, Absolwent, Biznes oraz Akademia, a każda z nich, obok kilku ogólnych zagadnień, posiada unikalne zakładki dedykowane oddzielnie danym grupom odbiorców. I tak na przykład, studenci i absolwenci WZ mogą przeglądać aktualne oferty pracy, staży i praktyk, skorzystać z narzędzi pomocnych w aplikowaniu na poszczególne stanowiska (jak generator CV i testy kompetencji), znaleźć mentora, doradcę lub inwestora projektu. Pracodawcy, oprócz bezpłatnej publikacji ogłoszeń, mają możliwość nawiązania współpracy biznesowej z nowym partnerem lub ekspertem nauki w celu realizacji wspólnych projektów badawczych czy edukacyjnych. Praktycy biznesu mogą zaś dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi użytkownikami strony, zakładając konto eksperta. Większość funkcjonalności Synergii WZ UW jest dostępna po zalogowaniu.

Synergia WZ UW daje szerokie pole do współpracy dla naszych najważniejszych partnerów: studentów, absolwentów, partnerów biznesowych i społecznych, a także wykładowców. Chcemy, żeby dzięki portalowi każda z tych grup osiągnęła własne cele, a wspólnie żebyśmy osiągnęli efekt synergii – podkreśla dr hab. Igor Postuła, prodziekan ds. rozwoju Wydziału Zarządzania UW.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)