Aktualności
Życie akademickie
09 Października
Opublikowano: 2020-10-09

Wyłoniono stypendystki programu „Nowe technologie dla dziewczyn” 

Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz firma Intel Technology przyznały kolejnych 25 stypendiów w ramach programu „Nowe technologie dla dziewczyn”. 

To już VI edycja programu przeznaczonego dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną. Ta pionierska na rynku polskim inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. Celem inicjatorów jest pomoc utalentowanym maturzystkom i studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej czy w nauce. Służą temu przyznawane co roku stypendia.

Wśród tegorocznych 25 laureatek znajdują się przedstawicielki dwunastu uczelni, w tym siedmiu uniwersytetów. Najwięcej beneficjentek studiuje na Politechnice Gdańskiej – 5 i Akademii Górniczo-Hutniczej – 4. Trzy stypendystki ma Politechnika Warszawska, a po dwie: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Warszawski. W tym gronie są też reprezentantki: Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy.

Zdecydowaną większość stypendystek – 12 – stanowią studentki kierunków informatycznych. Pozostałe kształcą się m.in. na automatyce i robotyce, inżynierii biomedycznej, matematyce, fizyce czy inżynierii elektronicznej i komputerowej.

Wszystkie otrzymają wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką mentora lub mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 tys. zł (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Niektóre z nich zostaną również zaproszone do wzięcia udziału w programie stażowym w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie.

MK

Laureatki VI edycji programu

Dyskusja (0 komentarzy)