Aktualności
Życie akademickie
07 Grudnia
Opublikowano: 2021-12-07

Wystartowała akcja #ThankYouScience

Ruszyła akcja #ThankYouScience. Chcesz podziękować nauce i naukowcom za ich wkład w poprawę swojego życia? Podziel się w mediach społecznościowych przykładami dowodzącymi, w jaki sposób nauka zmienia naszą codzienność!

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy na swoim Facebooku lub np. odwiedzając profil popularnonaukowy Baylab użyć hasztagu #ThankYouScience i napisać podziękowania dla nauki. Wpisy tak oznaczone wyrażą wdzięczność ludziom nauki za ich pasję odkrywania nieznanego, dociekliwość, wiarę w ludzkie możliwości i pełne odwagi wizje, prowadzące do przełomowych odkryć. Już po raz drugi do akcji zaprasza firma Bayer.

Lepsza dbałość zdrowie i zrównoważone życie, większe poczucie bezpieczeństwa, ogromne możliwości, które przyniosła nam technologia – wszystko to zawdzięczamy nauce! Zrozumienie dla niej jest dziś szczególnie ważne, dlatego zachęcamy do wyrażania wdzięczności naukowcom – mówi Monika Lechowska-Wróbel, dyrektor działu komunikacji Bayer. – Misją naszej firmy jest „Science for a better life”: z nauką jesteśmy ściśle związani od ponad 160 lat, więc ogromnie doceniamy jej wkład do poprawy świata i chcemy inspirować innych – dodaje.

Na profilu Baylab publikowane są posty pokazujące, jak wiele zawdzięczamy nauce i jak każdego dnia zmienia ona nasze życie na lepsze! Jednym z przykładów są przełomowe badania nad niewydolnością serca, dzięki którym osoby zmagające się z tym schorzeniem, będą mogły dłużej cieszyć się życiem. Ich autorem jest dr hab. Jan Biegus z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, tegoroczny laureat Nagrody Prezesów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Jak życie moje lub bliskich poprawiło się dzięki nauce? Co w ostatnim czasie było jej największym triumfem? Jakie osiągnięcia nas inspirują? Jakie ich efekty widzimy na co dzień? Czy mogę dziś żyć zdrowiej? Lepiej się odżywiać? Powodów do podziękowań jest naprawdę wiele – inicjatywa #ThankYouScience stwarza możliwość, by je wyrazić – zachęca Monika Lechowska-Wróbel.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)