Aktualności
Życie akademickie
26 Lutego
Opublikowano: 2018-02-26

XXIV Plebiscyt o tytuł „Złotego Inżyniera”

„Złoty Inżynier” to nagroda przyznawana wybitnym inżynierom, twórcom techniki, wynalazcom i organizatorom życia gospodarczego kraju, która popularyzuje ich dokonania. Nagroda ma promować dokonania polskich inżynierów i zwrócić uwagę na ich rolę w budowaniu innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki.

Organizatorem plebiscytu „Złoty Inżynier” jest redakcja dwutygodnika „Przegląd Techniczny – gazeta inżynierska” (wydawana od 1866 r.) oraz Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna.

Tytuły przyznawane są w kategoriach: high-tech, zarządzanie, menadżer, ekologia, nauka i jakość. Także w kategorii Młody Inżynier.

Trwa głosowanie czytelników „Przeglądu Technicznego” na kandydatury, które były prezentowane na łamach pisma przez cały ubiegły rok.

Od X edycji plebiscytu przyznawane są tytuły Honorowych Inżynierów absolwentom uczelni technicznych z dyplomem inżyniera, którzy sukces odnieśli w zupełnie innych dziedzinach, takich jak kultura i sztuka, sport, działalność społeczna, charytatywna, religijna, a także gospodarcza, ale nie związana z inżynierskim wykształceniem zawodowym. W tej kategorii nie przeprowadza się głosowania.

Podsumowanie tegorocznego plebiscytu odbędzie się na uroczystej Gali 28 lutego
w Warszawskim Domu Technika NOT przy ul. Czackiego 3/5.

Janusz M. Kowalski

Lista kandydatów

Dyskusja (0 komentarzy)