Aktualności
Życie akademickie
01 Czerwca
Źródło: ALK
Opublikowano: 2023-06-01

Z okazji 30-lecia ALK na kampusie uczelni zakopano kapsułę czasu

W ramach obchodów 30-lecia Akademii Leona Koźmińskiego przed głównym budynkiem uczelni zakopano kapsułę czasu z listem do przyszłych pokoleń. Zostanie zostanie w 2043 roku, gdy ALK obchodzić będzie półwiecze.

Uroczystość zakopania kapsuły czasu odbyła się na kampusie uczelni z udziałem przedstawicieli społeczności Akademii Leona Koźmińskiego oraz rektora, prof. dr hab. Grzegorza Mazurka. W trakcie przemówienia rektor podzielił się refleksjami na temat przemian, jakie zaszły na uczelni przez ostatnie trzy dekady oraz wyraził swoje nadzieje i oczekiwania względem przyszłych pokoleń.

– 30 lat istnienia Akademii Leona Koźmińskiego to dopiero początek wielkiej przygody z budowaniem ośrodka akademickiego i naukowego, który jest jedną z najlepszych szkół biznesowych w Europie – podkreślił prof. dr hab. Grzegorz Mazurek. – Mamy nadzieję, że za dwie dekady kapsułę otworzy wielu dzisiejszych studentów i pracowników, którzy zyskają dzięki nam energię do działania i zarządzania uczelnią w drodze do realizacji coraz ambitniejszych celów – dodał.

W kapsule znalazły się m.in. list-przesłanie do przyszłych pokoleń, artykuł oraz list prof. Andrzeja Koźmińskiego dotyczący przyszłości Unii Europejskiej, okolicznościowa koszulka trzydziestolecia, a także aktualne wydania „Financial Times” i „Rzeczpospolitej”. Nie zabrakło innych atrybutów współczesności: telefonu komórkowego czy pendrive’a.

Otwarciu kapsuły za dwie dekady będzie towarzyszyć nie tylko okrągły jubileusz 50-lecia uczelni. kapsuła ma być także znakiem czasów i inspiracją dla przyszłych pokoleń.

MK, źródło: ALK

Dyskusja (0 komentarzy)