Aktualności
Życie akademickie
16 Maja
Źródło: Uniwersytet Szczeciński
Opublikowano: 2023-05-16

Zainicjowano współpracę doktorantów z trzech szczecińskich uczelni

Integrację środowiska oraz organizację wydarzeń naukowych i kulturalnych ma na celu nowa inicjatywa trzech szczecińskich uczelni. W miniony piątek powołano Zachodniopomorskie Porozumienie Doktorantów.

W Polsce działa już kilka lokalnych porozumień doktorantów m.in. w: Łodzi, Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i Wrocławiu. Ostatnio z podobną inicjatywą wyszli także młodzi naukowcy Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Instytutu Agrofizyki im. Bohdana Dobrzańskiego PAN, tworząc Lubelskie Porozumienie Doktorantów. Teraz siły zjednoczyły również samorządy doktoranckie z Pomorza Zachodniego.

Integracja szczecińskich uczelni jest czymś, co nam wszystkim leży na sercu. Nasze dotychczasowe wspólne inicjatywy pokazują, że jesteśmy silnym miastem akademickim. Współpracujemy przy różnych wydarzeniach, jak choćby zorganizowany w październiku przemarsz studentów, ale obszar nauki jest rdzeniem tej współpracy. Zawsze powtarzam, że nauka to jest droga do prawdy, a nie do sukcesu za wszelką cenę – stwierdził prof. Bogusław Machaliński, rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zachodniopomorskie Porozumienie Doktorantów obejmuje na razie trzy uczelnie: Pomorski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Szczeciński i Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, ale inicjatywa jest otwarta także na samorządy z innych szkół wyższych.

MK, źródło: US

Dyskusja (0 komentarzy)