Aktualności
Życie akademickie
07 Marca
Opublikowano: 2022-03-07

Zapomogi i stypendia dla studentów z Ukrainy 

Bezpłatny webinar poświęcony aktualnej sytuacji studentów z Ukrainy w kontekście dostępu do pomocy materialnej i finansowej z budżetu państwa organizuje w tym tygodniu Instytut Prawa Szkolnictwa Wyższego i Nauki wraz z Pracownią Szkoleniowo-Doradczą Jacek Pakuła.

W jaki sposób uczelnie mogą wspomóc stypendiami i zapomogami swoich ukraińskich studentów? Będzie o tym mowa podczas bezpłatnego webinaru, który zaplanowano w tym tygodniu. Program spotkania zakłada prezentację form wsparcia pomocy materialnej (art. 86 PSWiN), z uwzględnieniem wymogów formalnych, wskazaniem, na ile możliwe jest uproszczenie postępowania dowodowego, a także omówieniem przesłanek negatywnych ograniczających dostęp do stypendiów i zapomóg.

Organizatorzy przygotowali kilka terminów – należy wybrać tylko jeden, bowiem program każdego jest taki sam:

Spotkanie poprowadzi mgr Jacek Pakuła – prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu, związany z Zakładem Sądownictwa Administracyjnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Autor artykułów prasowych (Dziennik Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, Forum Akademickie) i publikacji naukowo-szkoleniowych z zakresu pomocy materialnej, w latach 2013–2016 pełnomocnik dziekana WPiA UMK ds. kontaktów z interesariuszami, współtwórca Forum Pracodawców Wydziału Prawa i Administracji UMK. Pomysłodawca cyklu projektów naukowo-szkoleniowych, w tym organizowanej od 2012 r. Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej pt. „Pomoc materialna dla studentów i doktorantów”.

Webinar organizują: Instytut Prawa Szkolnictwa Wyższego i Nauki wraz z Pracownią Szkoleniowo-Doradczą Jacek Pakuła, przy wsparciu partnera technologicznego ClickMeeting. Więcej szczegółów na stronie www.fpm.edu.pl.

MK

Szczegółowe wyjaśnienia, jak uczelnie mogą wspomóc stypendiami i zapomogami swoich ukraińskich studentów, już wkrótce w marcowym numerze „Forum Akademickiego”

Dyskusja (0 komentarzy)