Aktualności
Życie akademickie
05 Kwietnia
Opublikowano: 2022-04-05

Zbiórka i koncert na rzecz ukraińskich doktorantów

Zbiórkę funduszy na rzecz społeczności doktorantów w Ukrainie organizuje Krajowa Reprezentacja Doktorantów w porozumieniu z EURODOC i Radą Młodych Naukowców. Pod koniec kwietnia zaplanowano koncert charytatywny.

Krajowa Reprezentacja Doktorantów aktywnie angażuje się w pomoc osobom dotkniętym konfliktem w Ukrainie. Doktoranci i doktorantki zmuszeni na skutek rosyjskiej inwazji do opuszczenia swojej ojczyzny mogą uzyskać informacje dotyczące podejmowania studiów doktoranckich w Polsce, jak również aktualnych możliwości prowadzenia badań w ośrodkach akademickich i instytucjach naukowych. Ponadto w ramach KRD funkcjonuje grupa tłumaczy świadcząca pomoc w zakresie tłumaczenia dokumentów, pism i innych druków w językach: ukraińskim, białoruskim, rosyjskim i angielskim. Kontakt: sos_ua@krd.edu.pl

Kolejną inicjatywą KRD jest zbiórka pieniędzy na rzecz społeczności doktoranckiej w Ukrainie. Akcja ruszyła z początkiem kwietnia i potrwa do końca maja. Cały zebrany dochód przekazany zostanie fundacji „Charity fund human” zajmującej się pomocą humanitarną osobom, które zostały w Ukrainie i potrzebują natychmiastowej pomocy. Więcej o zbiórce: https://zrzutka.pl/help4ukraine.

Pierwsze 100 osób, które przekażą datek w wysokości minimum 100 zł, otrzyma zaproszenie na koncert charytatywny „Bratnie narody”, który odbędzie się 23 kwietnia o godzinie 20:00 w Auli Kryształowej SGGW.

W tym trudnym czasie pragniemy poprzez kulturę podkreślić naszą wspólną więź z Ukrainą. Podczas koncertu zaprezentowana zostanie muzyka folkowa, która łączy oba nasze narody. Na scenie wystąpi m.in. Ludowy Zespół Artystyczny Woda na Młyn – mówi Jarosław Olszewski, przewodniczący KRD.

Zarówno zbiórka, jak i koncert organizowane są przy wsparciu z organizacją EURODOC i Radą Młodych Naukowców.

Szczegółowe informacje o wszystkich inicjatywach pomocowych KRD można znaleźć na stronie internetowej: www.krd.edu.pl oraz na fanpage’u organizacji na Facebooku.

MK

ZBIORKA Pieniedzy DLA UKRAINY 2

 

Dyskusja (0 komentarzy)