Aktualności
Życie akademickie
16 Marca
Opublikowano: 2017-03-16

Zgłoś drużynę do konkursu „Przedsiębiorczość, Finanse i Zarządzanie”

Trwają zapisy do konkursu „Przedsiębiorczość Finanse i Zarządzanie” – studenci kierunków ekonomicznych i zarządzania mogą zgłaszać zespoły do udziału w konkursie do 21 marca. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.

To już 21. edycja konkursu, w którym zespoły studentów sprawdzą swoją wiedzę i umiejętności, zmierzą się z praktycznymi problemami występującymi w biznesie oraz spróbują swoich sił w negocjacjach.

W konkursie mogą uczestniczyć zespoły studentów III roku studiów stacjonarnych z dziedziny ekonomii, finansów i zarządzania. W skład zespołu może wchodzić minimum 3, a maksimum 5 studentów. Każdą uczelnię może reprezentować tylko jeden zespół. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 21 marca 2017. W konkursie, który odbędzie się w Łodzi w dniach 18-22 maja, weźmie udział 15 drużyn – decyduje kolejność zgłoszeń.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Nagradzani są uczestnicy 5 najlepszych drużyn. Każdy z nich otrzymuje, odpowiednio, za zajęcie przez zespół: I miejsca – 2.500 zł, II miejsca – 2.000 zł, III miejsca – 1.500 zł, IV miejsca – 1.000 zł, V miejsca – 750 zł.

Konkurs przebiega etapami. W pierwszych dwóch dniach uczestnicy rozwiązują case study dotyczące różnych aspektów funkcjonowania firm i przygotowują raporty rekomendujące rozwiązanie przedstawionych problemów. Każdego dnia zadanie dotyczy innych obszarów działalności firm. Do ostatniego, trzeciego etapu, przechodzą dwie drużyny. Zwycięskie zespoły stają do negocjacji, które przeprowadzane są według założeń nakreślonych przez eksperta. Codziennie, po zmaganiach konkursowych, dla studentów organizowane się seminaria, na których członkowie jury analizują wraz z uczestnikami konkursu możliwe rozwiązania zadań oraz dzielą się swoją wiedzą.

Nad przebiegiem konkursu czuwa jury złożone z pracowników naukowych i grona ekspertów. Komisji przewodniczy, jak co roku, prof. zw. dr hab. Jerzy Dietl.

Konkurs organizowany jest przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości. Fundatorem konkursu i nagród jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

Więcej informacji o konkursie, formularz zgłoszenia i regulamin na: http://fep.lodz.pl/pl/programy/konkurs-przedsiebiorczosc-finanse-i-zarzadzanie

Dyskusja (0 komentarzy)