Aktualności
Życie akademickie
23 Kwietnia
Opublikowano: 2019-04-23

Zgromadzenie Delegatów IFMSA-Poland

26 kwietnia w Paprotni pod Warszawą rozpocznie się 42. Zgromadzenie Delegatów Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. W wydarzeniu weźmie udział około 300 studentów medycyny i młodych lekarzy z całej Polski.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland jest największą w Polsce organizacją zrzeszającą studentów medycyny i młodych lekarzy. Stanowi część International Federation of Medical Students’ Associations, które jest największą na świecie organizacją studencką, działającą na terenie 125 państw. W ramach IFMSA działa ponad 1,4 mln młodych medyków na świecie. Należą do niego studenci kierunków medycznych oraz młodzi lekarze z 18 miast w Polsce.

Motywem przewodnim 42. Zgromadzenia Delegatów jest Medycyna Stylu Życia, nawiązująca do narastającego problemu społecznego związanego z coraz częstszym występowaniem szeregu chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca, depresja czy nadciśnienie tętnicze. Studenci medycyny jako przyszli lekarze będą poszerzali swoją wiedzę w zakresie zapobiegania chorobom cywilizacyjnym, aby zwiększać świadomość społeczną i móc edukować swoich przyszłych pacjentów.

W wydarzeniu weźmie udział około 300 studentów medycyny i młodych lekarzy z różnych miast. W ciągu trzech dni delegaci będą prowadzić dyskusje poruszające najważniejsze kwestie dotyczące działalności Stowarzyszenia. Podczas zgromadzenia odbędą się sesje tematyczne:

  • zdrowie publiczne;
  • edukacja medyczna;
  • prawa człowieka;
  • zdrowie reprodukcyjne i AIDS;
  • badania naukowe i praktyki kliniczne;
  • marketing;
  • zarządzanie zasobami ludzkimi oraz finansami i dokumentami.

Wydarzenie odbywa pod patronatem: Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prezydenta Miasta Warszawy, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Uczelni Łazarskiego, Klubu 30 Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Naczelnej Izby Lekarskiej i Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia.

Kamila Walczak

 

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)