Aktualności
Życie akademickie
06 Marca
Opublikowano: 2019-03-06

Znamy wykonawców tegorocznej YAPY

Osiemnastu wykonawców pojawi się na 44. Ogólnopolskim Studenckim Przeglądzie Piosenki Turystycznej YAPA 2019. Komisja kwalifikacyjna dokonała selekcji spośród 40 zgłoszeń.

Zakwalifikowane zespoły i soliści wystąpią na Politechnice Łódzkiej podczas dwóch koncertów. Pierwszy już w piątek, 8 marca, wieczorem. Kolejny, dzień później, w południe. Podczas koncertów konkursowych będzie można usłyszeć między innymi: Irenę Salwowską z zespołem (wyróżnioną podczas zeszłorocznego przeglądu), Łukasza z Bałut (łódzkiego muzyka, który znany jest nie tylko ze śpiewania, ale również ze swoich performance’ów), zespół Wbrew Pozorom (żeńską grupę, która prezentuje piosenkę żeglarską o folkowym zabarwieniu),Romana Tkaczyka czy grupę Chrzan. Oprócz nich wystąpią: Akademia Pana Krzysia, Duet Gunia Marańda, ELOHEH, Grzane Wino, Jakub Zuckerman, Michał Zieleń, Na piątym progu, Oczybaszki, Po Burzy, Risen, Wpisz Nazwę, Wszystko Jest Muzyka, Z tylu chmur, Zagrali i poszli. Koncert laureatów w niedzielę, 10 marca, o godz. 13:00.

YAPA to największe takie wydarzenie w Polsce i jeden z najstarszych festiwali muzyki turystycznej i studenckiej w kraju. Spotkają się na nim miłośnicy poezji śpiewanej, autorskiej, turystycznej i szeroko pojętego folku. To własnie na Yapie swoje pierwse estradowe kroki stawiały takie zespoły i artyści, jak Stare Dobre Małżeństwo, Wolna Grupa Bukowina, EKT Gdynia, Elżbieta Adamiak, Rudi Schuberth.

Małgorzata Trocha

Dyskusja (0 komentarzy)