Aktualności
Konferencje
12 Maja
Opublikowano: 2023-05-12

Młodzi chemicy po raz piąty w Gdańsku

Pod koniec czerwca na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się V Ogólnopolska Konferencja Chemia-Biznes-Środowisko „ChemBiŚ’2023”. Jej celem jest integracja młodych naukowców oraz podkreślenie roli chemii, biznesu chemicznego i ochrony środowiska w życiu człowieka.

Idea stworzenia konferencji narodziła się w 2018 roku ze współpracy kilku kół naukowych działających na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego: Naukowego Koła Chemików, Koła Naukowego Biznesu Chemicznego i Koła Naukowego Ochrony Środowiska oraz Rady Samorządu Studentów i władz Wydziału Chemii UG. W tym roku do grona organizatorów konferencji dołączyło Studenckie Koło Naukowe Zdrowia Środowiskowego i Epidemiologii z Wydziału Nauk o Zdrowiu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Celem spotkania jest integracja środowiska młodych naukowców, głównie studentów i dok­torantów, oraz podkreślenie roli chemii, biznesu chemicznego i ochrony środowiska w życiu człowieka. Konferencja stanowi platformę wymiany opinii i dyskusji młodych naukowców z różnych uczelni.

Piąta edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 23–24 czerwca na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Prelegenci z całego kraju będą mogli przedstawiać swoje wyniki i osiągnięcia prac badawczych oraz tematy popularnonaukowe w formie komunikatu ustnego lub w postaci prezentacji posterowej. Rejestracja i wysyłanie abstraktów: do 31 maja. Więcej informacji na stronie internetowej konferencji oraz na FacebookuPatronat medialny sprawuje „Forum Akademickie”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)