Aktualności
Konferencje
17 Stycznia
Opublikowano: 2024-01-17

O wyzwaniach współczesnego gleboznawstwa rolnego

W czerwcu w Lublinie i Nałęczowie odbędzie się International Conference of Soil and Agriculture 2024 (ICSA): From Soil to Sustainability. To pierwsza edycja wydarzenia, którego adresatami są naukowcy związani z rolnictwem i gleboznawstwem.

Lubelszczyzna jest jednym z najcenniejszych rolniczo obszarów Polski i Europy. Teraz ma także szansę stać się znaczącym międzynarodowym ośrodkiem wymiany doświadczeń i wiedzy naukowców oraz praktyków zajmujących się zarówno gleboznawstwem, jak i rolnictwem.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie we współpracy z Instytutem Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa PIB w Puławach, Instytutem Agrofizyki PAN oraz Instytutem Nauk o Ziemi i Środowisku (Katedrą Geologii, Gleboznawstwa i Geoinformacji) UMCS organizują 1st International Conference of Soil and Agriculture 2024 (ICSA): From Soil to Sustainability. Wydarzenie jest okazją do dyskusji na temat największych wyzwań współczesnego gleboznawstwa rolnego. Głównym tematem konferencji będą gleby w zrównoważonym rozwoju. Sesje tematyczne będą dotyczyły również: zdrowia i żyzności gleb, roślin uprawnych i agronomii, zmian klimatu, interakcji gleba-roślina, metod analitycznych i modelowania glebowego oraz ekonomiki i legislacji glebowo-rolniczej.

Konferencja (prowadzona w języku angielskim) odbędzie się w dniach 11–13 czerwca. Pierwszego dnia w Lublinie zaplanowano wykłady plenarne przedstawicieli zagranicznych ośrodków naukowych oraz wystąpienia i prezentacje w sześciu sesjach tematycznych. Na kolejne dni uczestnicy przeniosą się do Nałęczowa, gdzie przewidziano warsztaty terenowe. Szczegółowe informacje na stronie internetowej wydarzenia. Patronat medialny sprawuje „Forum Akademickie”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)