Aktualności
Konferencje
15 Stycznia
Opublikowano: 2024-01-15

W lutym w Rzeszowie Child Research and Education Congress

Badacze edukacji wczesnoszkolnej z całego świata spotkają się za niecały miesiąc na Uniwersytecie Rzeszowskim. W dniach 8–9 lutego odbędzie się tam Child Research and Education Congress.

Child Research and Educational Congress jest organizowany przez Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ma na celu interdyscyplinarną analizę systemów i teorii edukacyjnych w kontekście następujących zmian oraz integrację naukowców różnych dyscyplin, zajmujących się badaniami nad rozwojem dziecka i rolą edukacji we współczesnym świecie. Wydarzenie adresowane jest do badaczy i entuzjastów pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Udział w kongresie zapowiedziało już prawie stu badaczy pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, pedagogów specjalnych oraz psychologów reprezentujących wiodące ośrodki akademickie z kraju i zagranicy.  Wśród nich są tak uznane autorytety, jak prof. dr Paul Leseman i dr Pauline Slot z Uniwersytetu w Utrechcie, prof. dr Fernando Albuquerqe Costa z Uniwersytetu Lizbońskiego, prof. dr Idesbald Nicaise z KU Leuven, prof. dr Dimitris Zachos z Uniwersytetu Arystotelesa w Salonikach, a także prof. Krystyna Chałas (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II), prof. dr hab. Janusz Kirenko (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej), prof. Urszula Szuścik (Uniwersytet Śląski), dr hab. Marzenna Magda-Adamowicz (Uniwersytet Zielonogórski).

W trakcie konferencji poruszona zostanie m.in. tematyka systemów edukacji formalnej i nieformalnej
w Polsce i na świecie, psychologicznych aspektów funkcjonowania dziecka w zmieniającej się rzeczywistości społecznej i edukacyjnej, edukacji artystycznej i jej oddziaływania na harmonijny rozwój dziecka, a także mediów w edukacji.

Child Research and Educational Congress odbędzie się w dniach 8–9 lutego na Uniwersytecie Rzeszowskim. Organizatorzy zapewniają transmisję na specjalnie utworzonym kanale YouTube oraz poprzez aplikację MS Teams. Szczegółowe informacje, w tym program, znajduje się na stronie internetowej wydarzenia.

GaL

Dyskusja (0 komentarzy)