Aktualności
Konferencje
03 Marca
Opublikowano: 2023-03-03

We wrześniu w Gdańsku Zjazd Fizyków Polskich

Na początku września w Gdańsku odbędzie się 48. Zjazd Fizyków Polskich. To najstarsza cykliczna konferencja, integrująca środowisko naukowców zajmujących się tą dziedziną wiedzy i dziedzinami pokrewnymi. 

Zjazd Fizyków Polskich jest najstarszą cykliczną konferencją, integrującą środowisko fizyków polskich. Pierwszy odbył się 100 lat temu, w kwietniu 1923 roku w Warszawie. Celem ZFP jest promocja fizyki, z podkreśleniem dotychczasowych osiągnięć naukowych i dydaktycznych w tej dziedzinie. Wydarzenie jest skierowane do szeroko rozumianego środowiska fizyków.

W czasie 48. Zjazdu, który rozpocznie się 1 września i potrwa tydzień,  odbędzie się 8 dwugodzinnych sesji plenarnych, 9 dwugodzinnych sesji równoległych, wykład otwarty, sesja plakatowa, zebranie delegatów PTF, panel dyskusyjny „Kondycja nauczania fizyki w polskich szkołach – szanse i ryzyko”, pokazy z fizyki oraz bazar dobrych praktyk dla nauczycieli fizyki, wykłady i pokazy doświadczeń z fizyki dla młodzieży szkolnej. Sesje plenarne, a także różne aktywności towarzyszące Zjazdowi zaplanowano na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej, zaś wykład otwarty – na Uniwersytecie Gdańskim.

W wydarzeniu weźmie udział około pół tysiąca uczestników, w tym naukowców o ugruntowanej pozycji w środowisku, jak i młodych fizyków, a także nauczycieli fizyki oraz ich uczniów. Ważnym wydarzeniem towarzyszącym będzie doroczny Rejs Fizyków, kończący się w Gdańsku w dniu rozpoczęcia Zjazdu. Więcej informacji, w tym formularz rejestracyjny, znajdują się na stronie internetowej wydarzenia.

Organizatorami 48. Zjazdu Fizyków Polskich są: Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej oraz Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)