Konferencje
Nauki o życiu
22 Lutego
Opublikowano: 2023-02-22

Studenci o nowoczesnych technikach diagnostycznych

Siódma edycja konferencji szkoleniowo-naukowej NOMAD – Novel Medical & Diagnostic Procedures odbędzie się w dniach 17–18 marca. Jej organizatorem jest Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

U podstaw rozwoju współczesnych metod terapeutycznych leży nowoczesna diagnostyka. Potrzebie stworzenia płaszczyzny do wymiany doświadczeń i osiągnięć naukowych z zakresu metod diagnostycznych oraz medycyny małoinwazyjnej dla naukowców reprezentujących różne środowiska – medyczne, techniczne, biologiczne – wychodzą naprzeciw studenci Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, którzy organizują siódmą już konferencję NoMAD – Novel Medical & Diagnostic Procedures.

Naszym celem jest zwrócenie uwagi na zawiłości i trudności związane z procesem diagnostyczno-leczniczym, jak i zaprezentowanie technologicznie zaawansowanych metod pomocnych w tym procesie – piszą w zaproszeniu.

Wydarzenie skierowane jest do studentów oraz młodych naukowców, którzy będą mieli okazję do wymiany doświadczeń oraz zaprezentowania wyników własnych osiągnięć naukowych w zakresie nowoczesnych technik używanych w diagnostyce i leczeniu różnych jednostek chorobowych. W trakcie konferencji przewidziano warsztaty z zakresu diagnostyki obrazowej, innowacyjnych metod postępowania z pacjentem, wykłady oraz tematyczne sesje naukowe. W tym roku zaplanowano również jedyne w swoim rodzaju Studenckie Ogólnopolskie Warsztaty USG SonoTEAM!

Wydarzenie odbędzie się w dniach 17–18 marca w Centrum Symulacji Medycznej przy ul. Chodźki 4 w Lublinie. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie www.nomad2023.pl. Więcej szczegółów na Facebooku.

Konferencję organizuje Studenckie Koło Naukowe przy Zakładzie Radiologii Zabiegowej i Neuroradiologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Patronat medialny sprawuje „Forum Akademickie”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)