Aktualności
Konkursy
20 Lutego
Opublikowano: 2024-02-20

Pięć osób nominowanych do Akademickiego Lauru

Reprezentanci uczelni z Nowego Targu, Łomży, Skierniewic, Białej Podlaskiej i Jarosławia walczą o Akademicki Laur 2024. To nagroda dla osób szczególnie zaangażowanych w rozwój akademii nauk stosowanych. Głosowanie online trwa do 23 lutego.

Akademicki Laur to inicjatywa środowiska studenckiego akademii nauk stosowanych z całego kraju, która ma na celu nagrodzenie działań najlepszych samorządowców tej grupy uczelni. Do 18 lutego przyjmowano zgłoszenia osób szczególnie aktywnych w działalności ANS. Kandydaci musieli wykazać się zaangażowaniem w życie akademickie oraz pracować na rzecz społeczności studentów. Spośród zgłoszeń kapituła nominowała do Akademickiego Lauru pięć osób. Są to:

  • Mateusz Stopka-Gadeja – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Targu, gdzie od 2021 do 2023 roku pełnił funkcję przewodniczącego Samorządu Studenckiego, a obecnie sprawdza się jako Rzecznik Praw Studenta. Student drugiego roku studiów inżynierskich na kierunku informatyka ekonomiczna w ANS w Nowym Targu oraz studiów podyplomowych na kierunku rachunkowość budżetowa w jednostkach samorządu terytorialnego w UE w Krakowie.
  • Julia Mastalerz – ukończyła (z wyróżnieniem) studia I stopnia na kierunku filologia angielska (spec. tłumaczeniowa) w Akademii Łomżyńskiej. Obecnie studiuje tam zarządzanie II stopnia. Od 3 lat pełni funkcję przewodniczącej Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego AŁ (wcześniej była wiceprzewodniczącą). Należy do licznych komisji, zespołów i kół naukowych (Koło Naukowe Anglistów, Koło Naukowe Młodych Przedsiębiorców). W strukturach Forum Akademii Nauk Stosowanych aktywnie działa od 2022 roku, a od listopada 2023 r. zasiada w Komisji ds. PR.
  • Damian Adamiec – student II roku studiów magisterskich na kierunku menedżerskie studia ekonomiczno- prawne w Akademii Nauk Stosowanych Stefana Batorego w Skierniewicach. Od listopada 2023 roku jest przewodniczącym Uczelnianej Rady Samorządu Studentów, a wcześniej był członkiem URSS. Angażuje się w działalność uczelni, uczestnicząc i reprezentując studentów w Radzie Uczelni, Senacie czy Komisjach.
  • Marlena Bliźniuk – od 2019 roku związana z Uczelnianą Radą Samorządu Studenckiego Akademii Bialskiej im. Jana Pawła II. Od marca 2022 r. pełni funkcję przewodniczącej Samorządu Studenckiego. Wcześniej działała w Komisji Informatyzacji, Komisji Prawa i Ankietyzacji, Komisji Socjalnej. Była przewodniczącą Studenckiego Koła Naukowego „Kurtyna”. Należała do zespołu organizującego zbiórkę „Pomoc dla Ukrainy”. Jest autorką identyfikacji wizualnej FANS i członkinią Komisji ds. Public Relations FANS.
  • Agnieszka Lisowska – inżynier geodezji i kartografii, przewodnicząca Uczelnianego Samorządu Studenckiego w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu, członek Senatu i Rady Uczelni. Wiceprzewodnicząca Komisji Stypendialnej. Pełni funkcję sekretarza Forum Akademii Nauk Stosowanych. Jest ekspertem praw i obowiązków studenta.

Głosowanie online trwa do 23 lutego poprzez stronę internetową: https://laury.sfans.pl/nominowani/. Wyniki zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali, zaplanowanej na 23 marca w Tarnobrzegu. Patronem medialnym konkursu jest „Forum Akademickie”.

Organizatorem plebiscytu jest Stowarzyszenie Forum Akademii Nauk Stosowanych. Organizacja powstała w czerwcu 2023 r. z inicjatywy byłych i obecnych działaczy samorządów studenckich akademii nauk stosowanych z całego kraju. Stowarzyszenie powstało przy współpracy z Parlamentem Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Głównym celem jest wsparcie działań akademii nauk stosowanych, w tym samorządów studenckich działających na tych uczelniach.

MK

Damian Adamiec
Marlena Bliźniuk
Agnieszka Lisowska
Julia Mastalerz
Mateusz Stopka-Gadeja
Dyskusja (0 komentarzy)