Aktualności
Sport akademicki
28 Lutego
Fot. Monika Plis
Opublikowano: 2022-02-28

Złoto dla futsalistów Uniwersytetu Gdańskiego

Drużyna Uniwersytetu Gdańskiego zwyciężyła w finałach Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn, które rozegrano w Krakowie. To pierwsze medale rozdane w tegorocznym cyklu. 

Organizatorem tegorocznych zmagań futsalistów był Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Rozgrywana od 24 lutego impreza stała na wysokim poziomie. Dość powiedzieć, że w kilku meczach o końcowych rozstrzygnięciach decydowały rzuty karne.

W meczu o złoto Uniwersytet Gdański okazał się lepszy od Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile, wygrywając 4:1. To spory sukces trójmiejskich futsalistów, którzy rok temu zajęli w finałach szóste miejsce.

Akademickie Mistrzostwo Polski było od wielu lat naszym niespełnionym celem. Wszystko zagrało w naszej ekipie. Atmosfera była super, a jako ekstraklasowa drużyna wiedzieliśmy, jak wykonywać stałe fragmenty gry. Do tego analiza rywala i pressing sprawiły, że zdobyliśmy złoto – przyznał Kacper Sasiak, golkiper UG Gdańsk, który jednocześnie został uznany najlepszym bramkarzem imprezy.

Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Uniwersytetu Warszawskiego, którzy bez większych problemów pokonali ekipę WSG Bydgoszcz 6:1. MVP turnieju uznano Piotra Przygockiego z PUSS Piła.

Już w niedzielę rano, również w Krakowie, rozpoczął się turniej o akademickie mistrzostwo Polski w futsalu kobiet. O tytuł walczy 15 drużyn.

MK, źródło: AZS

Dyskusja (0 komentarzy)