Aktualności
Szkoły wyższe
27 Lutego
Źródło: PWSZ w Suwałkach
Opublikowano: 2020-02-27

Dr Marta Wiszniewska ponownie rektorem PWSZ w Suwałkach

Dr Marta Wiszniewska przez kolejną kadencję będzie rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach. Była jedyną kandydatką na to stanowisko.

Wybory w PWSZ w Suwałkach odbyły się 27 lutego. Uprawnionych do głosowania było 10 elektorów i tylu też przystąpiło do wyboru rektora. Wszystkie oddane przez nich głosy były ważne. W wyniku tajnego głosowania jedyna zgłoszona kandydatka – dr Marta Wiszniewska – otrzymała 10 głosów i tym samym bezwzględną większością Kolegium Elektorów została wybrana na rektora PWSZ w Suwałkach. Będzie to jej druga kadencja na tym stanowisku.

42-lenia Wiszniewska jest jednym z najmłodszych rektorów w Polsce. Skończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doktoryzowała się w Akademii Obrony Narodowej. Jest specjalistą od logistyki. Tego przedmiotu nauczała w Zespole Szkół nr 6 w Suwałkach. Pracowała także w Służbie Celnej. Z PWSZ związana jest od dziesięciu lat, m.in. jako dziekan Wydziału Ochrony Zdrowia. W 2016 roku została rektorem, wygrywając stosunkiem głosów 5:4 z dr. Bernardem Maciulewskim, byłym dyrektorem Instytutu Politechnicznego PWSZ.

PWSZ w Suwałkach powstała w 2005 roku. W 2011 roku jej patronem został prof. Edward Franciszek Szczepanik. W strukturze uczelni funkcjonują trzy wydziały: Ochrony Zdrowia, Politechniczny i Humanistyczno-Ekonomiczny. Blisko 2 tys. studentów ma do wyboru 11 kierunków kształcenia. Najstarszym z obecnie funkcjonujących jest finanse i rachunkowość, a najmłodszym – produkcja i przetwórstwo surowców rolniczych. Kadrę uczelni tworzy ponad 200 pracowników. Suwalska uczelnia należy tym samym do jednego z największych pracodawców w regionie.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)