Aktualności
Szkoły wyższe
05 Czerwca
Źródło: ANS Stefana Batorego
Opublikowano: 2024-06-05

Wybrano władze KRePUZ na kadencję 2024–2028

Dr Robert Musiałkiewicz, rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku, został ponownie wybrany na przewodniczącego Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych. Wybory przeprowadzono podczas XIII Zgromadzenia Plenarnego KRePUZ w Kołobrzegu. 

Konferencja Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych jest instytucją przedstawicielską środowiska szkolnictwa wyższego, mającą na celu współpracę tych uczelni, dbanie o ich interesy i reprezentację zarówno w kraju, jak za granicą. Skupia obecnie rektorów 31 uczelni.

Gospodarzem XIII Zgromadzenia Plenarnego KRePUZ jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie. Obrady odbywają się w Kołobrzegu. Jednym z punktów programu były wybory władz na kadencję 2024–2028. W ich wyniku na przewodniczącego KRePUZ został ponownie wybrany dr Robert Musiałkiewicz, rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku.

W skład Prezydium weszli ponadto: dr Elżbieta Stokowska-Zagdan z Akademii Nauk Stosowanych Stefana Batorego (zastępca przewodniczącego), dr hab. inż. Mateusz Kaczmarski z Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku (zastępca przewodniczącego), dr hab. Artur Zimny z Akademii Nauk Stosowanych w Koninie (skarbnik), dr Sonia Grychtoł z Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu (członek), dr inż. Mariusz Kołosowski z Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie (członek).

Dr Robert Musiałkiewicz jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tam również uzyskał stopień doktora nauk prawnych. Specjalizuje się w prawie samorządowym i prawie finansowym. Jego zainteresowania naukowe to problematyka finansów samorządowych, państwowych i europejskich oraz prawne aspekty działalności organizacji pozarządowych. We wrześniu rozpocznie drugą kadencję na stanowisku rektora PANS we Włocławku.

Posiada tytuł zawodowy radcy prawnego. Kilka lat prowadził własną działalność gospodarczą oraz pracował w organach spółek kapitałowych. Był koordynatorem projektów z zakresu transferu wiedzy z obszaru nauki do gospodarki. Wykładał na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu i Bydgoszczy oraz na uczelniach w Hiszpanii, Portugalii i na Litwie. Jest członkiem zespołu ekspertów EVET (European Vocational Education and Training) oraz zespołów ds. szkolnictwa wyższego. Autor kilkudziesięciu publikacji dotyczących prawa publicznego, samorządności terytorialnej i problematyki szkolnictwa wyższego.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)