Aktualności
Szkoły wyższe
09 Lipca
Źródło: www.tc.ciechanow.pl
Opublikowano: 2020-07-09

Zmiana rektora w PUZ w Ciechanowie

Dr inż. Grzegorz Koc obejmie we wrześniu stanowisko rektora Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie. Zastąpi kończącego swoją drugą kadencję prof. Leszka Zygnera.

Wybory w PUZ w Ciechanowie odbyły się 24 czerwca. O fotel rektora ubiegał się tylko jeden kandydat – dr inż. Grzegorz Koc – i to jemu Kolegium Elektorów zdecydowało się jednomyślnie powierzyć misję kierowania uczelnią przez najbliższe cztery lata.

Grzegorz Koc jest doktorem inżynierem nauk rolniczych. Urodził się w 1956 roku w Tatarczysku nad Wisłą (gmina Wilga). Jest absolwentem Technikum Ogrodniczego w Sochaczewie. W 1979 roku ukończył Wydział Melioracji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W 1980 r. został nauczycielem akademickim w Wyższej Szkole Rolniczo-Pedagogicznej w Siedlcach (obecnie Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny). Na uczelni tej pracował 30 lat. W 2010 r. przeniósł się do Ciechanowa, gdzie został nauczycielem akademickim Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej (obecnie PUZ im. Ignacego Mościckiego). W kończącej się kadencji był prorektorem . Wcześniej był prodziekanem Wydziału Inżynierii i Ekonomii. Specjalizuje się w klimatologii, bioklimatologii i gospodarce wodnej.

MK, źródło: Tygodnik Ciechanowski

Dyskusja (0 komentarzy)