Dr hab. Mirosława Jarmołowicz, obecna rektor Akademii Sztuki w Szczecinie, uzyskała reelekcję w wyborach na kadencję 2024–2028. Będzie zatem kierować uczelnią przez kolejne cztery lata.
Wybory w Akademii Sztuk w Szczecinie odbyły się 20 marca. Startowało w nich dwoje kandydatów: prof. Andreas Guskos otrzymał 34 głosy poparcia, z kolei za dr hab. Mirosławą Jarmołowicz opowiedziało się 47 elektorów. I to właśnie obecna rektor będzie kierować uczelnią przez następne cztery lata.
– Zrobię co w mojej mocy, aby uczelnia dalej się rozwijała, osiągała znaczące sukcesy, rozpoznawalność i renomę w kraju i za granicą. Funkcja rektora to dla mnie nie tylko zaszczyt, ale i misja zapewnienia otwartości i transparentności zarządzania uczelnią, dlatego tym bardziej dziękuję za uznanie moich czteroletnich działań na rzecz uczelni i społeczności akademickiej – powiedziała tuż po ogłoszeniu wyników.
Dr hab. Mirosława Jarmołowicz jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Szczecińskiej. Od 1996 roku pracowała w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej (po jej połączeniu z Wydziałem Edukacji Muzycznej, będącym szczecińską filią Akademii Muzycznej z Poznaniu, oraz z Katedrą Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Szczecińskiego, powstała Akademia Sztuki). Od 2010 roku związana z AS. W latach 2010–2013 pełniła funkcję dziekana Wydziału Sztuk Wizualnych. W 2020 roku została rektorem tej uczelni. Prowadzi Pracownię Projektowania Architektury Wnętrz i Mebla oraz zajęcia z geometrii wykreślnej i perspektywy, projektowania architektury wnętrz, projektowania detalu architektonicznego i podstaw fotografii.
Autorka szeregu projektów i realizacji domów jednorodzinnych, klinik i gabinetów lekarskich oraz wnętrz prywatnych. Jej prace z zakresu rysunku, malarstwa, fotografii, projektowania architektury i wnętrz, działań artystycznych w przestrzeni publicznej, były prezentowane na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. W projektach stosuje własne prace fotograficzne i rysunkowe, zarówno w przestrzeniach prywatnych, jak publicznych, jako ich integralny i spójny element.
MK, źródło: AS