Aktualności
Wybory 2024
07 Maja
Źródło: archiwum prywatne
Opublikowano: 2024-05-07

Politechnika Koszalińska wybrała rektora na kolejną kadencję

Dr hab. Danuta Zawadzka będzie przez kolejne cztery lata sprawować funkcję rektora Politechniki Koszalińskiej. W wyborach na kadencję 2024–2028 była jedyną kandydatką. 

Wybory na Politechnice Koszalińskiej przeprowadzono 7 maja. Jedyną zgłoszoną kandydatką była dr hab. Danuta Zawadzka, kierująca uczelnią od 2020 roku. W głosowaniu uzyskała niemal 80-procentowe poparcie i tym samym 1 września rozpocznie swoją drugą kadencję w fotelu rektora.

Dr hab. Danuta Zawadzka jest dziewiątą osobą pełniącą funkcję rektora Politechniki Koszalińskiej i pierwszą kobietą na tym stanowisku w ponad 50-letniej historii uczelni, a do tego, również jako pierwsza, wywodzi się z nietechnicznego kierunku (wszyscy jej poprzednicy byli inżynierami). Ukończyła studia na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Politechniki Koszalińskiej (1998 r.). Od tego czasu związana jest zawodowo ze swoją Alma Mater. Od marca 2011 roku jest zatrudniona na stanowisku profesora w kierowanej przez nią Katedrze Finansów na Wydziale Nauk Ekonomicznych PK. Zanim została rektorem, w latach 2012–2020 pełniła funkcję prorektora ds. kształcenia.

Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Finansów i Bankowości, Athens Institute for Education and Research (ATINER) i Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. W obecnej kadencji zasiada w komisji ds. nauki, komisji ds. akredytacji i rankingów oraz w komisji ds. kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)