Aktualności
Wybory 2024
01 Marca
Źródło: www.awf.krakow.pl
Opublikowano: 2024-03-01

Prof. Andrzej Klimek ponownie rektorem AWF w Krakowie

Prof. Andrzej Klimek został ponownie wybrany na rektora Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Był jedynym kandydatem na to stanowisko w kadencji 2024–2028.

Wybory w krakowskiej AWF odbyły się 29 lutego. Jedynym pretendentem do fotela rektora na najbliższą czteroletnią kadencję był obecny sternik uczelni prof. Andrzej Klimek. Jego kandydaturę poparło 39 członków Uczelnianego Kolegium Elektorów.

Prof. Andrzej Klimek jest specjalistą w zakresie fizjologii człowieka i fizjologii sportu. Ukończył w krakowskiej AWF studia na kierunku rehabilitacja ruchowa. Zaraz po nich został pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Zakładzie Fizjologii i Biochemii Instytutu Nauk Biomedycznych. Od 2023 roku jest dyrektorem tej jednostki (wcześniej przez 11 lat był zastępcą dyrektora). W okresie 2002–2012 był zastępcą dyrektora Instytutu Fizjologii Człowieka.

W 2008 roku został po raz pierwszy wybrany na rektora uczelni, w 2012 roku uzyskał reelekcję. W latach 2016–2020 był prorektorem do spraw studenckich. Cztery lata temu z powodzeniem ubiegał się ponownie o rektorskie insygnia.

Jest autorem lub współautorem ok. 100 prac naukowych, 1 monografii oraz 5 rozdziałów w wydawnictwach książkowych z zakresu fizjologii człowieka i fizjologii sportu. Należy do International Association of Sport Kinetics, Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej, Polskiego Towarzystwa Fizjologicznego. W ub.r. został członkiem honorowym Naukowego Stowarzyszenia Badaczy Sportu. Jest członkiem Rady Naukowej Polskiego Związku Narciarskiego.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)