Aktualności
Wybory 2024
20 Marca
Źródło: www.amuz.bydgoszcz.pl
Opublikowano: 2024-03-20

Prof. Elżbieta Wtorkowska nadal rektorem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy

Prof. Elżbieta Wtorkowska pozostaje w fotelu rektora Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W wyborach na kadencję 2024–2028 uzyskała jednogłośne poparcie elektorów.

Zdalne głosowanie w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy przeprowadzono 20 marca. Obecna rektor była jedyną kandydatką do objęcia funkcji również w kadencji 2024–2028. Spośród 40 uprawnionych, udział w wyborach wzięło 35 elektorów. Wszyscy opowiedzieli się za kandydaturą prof. Elżbiety Wtorkowskiej.

Jest profesorem sztuki w dyscyplinie artystycznej dyrygentura. W latach 2012–2016 była dziekanem Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W 2020 roku wygrała wybory na rektora tej uczelni. Kieruje również Katedrą Muzyki Kościelnej. Jest konsultantem wokalnym Chóru „Opera Nova” w Bydgoszczy.

Od 1993 roku wykłada w Studium Dyrygentów Chórów Polonijnych w ramach Polonijnej Akademii Chóralnej w Koszalinie, gdzie od 2002 roku prowadzi Chór Dyrygentów Polonijnych „Ojczyzna”. W 1981 roku założyła  w Murowanej Goślinie Chór Dziewczęcy „Canzona”, a w 2001 roku Żeński Chór „Canzona-Absolwent”. Z chórami „Canzona” koncertowała w Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Holandii, Szwecji, Rosji, Republice Czeskiej na Słowacji na Węgrzech, Litwie, w Finlandii, Austrii, na Ukrainie, Anglii, Hiszpanii, Portugalii, Bułgarii i Grecji. Jest inicjatorem i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. ks. Edmunda Szymańskiego w Murowanej Goślinie, którego coroczna edycja odbywa się od 2007 roku. Prowadzi też warsztaty wokalne zarówno dla chórów amatorskich, jak i profesjonalnych, dziecięcych, młodzieżowych i akademickich, chłopięcych, żeńskich, męskich i mieszanych na terenie całej Polski.

MK, źródło: AM Bydgoszcz

Dyskusja (0 komentarzy)