Aktualności
Wybory 2024
13 Maja
Źródło: Collegium Civitas
Opublikowano: 2024-05-13

Prof. Stanisław Mocek nadal rektorem Collegium Civitas

Prof. Stanisław Mocek został ponownie wybrany na rektora Collegium Civitas. Kieruje warszawską uczelnią od 2012 roku.

Prof. Stanisław Mocek związany jest z Collegium Civitas od początku istnienia tej uczelni, czyli od 1997 roku. W latach 1998–2012 zajmował stanowisko prorektora, a od 2012 roku zasiada w fotelu rektora. W czwartek, 9 maja, został wybrany na kolejną, czteroletnią kadencję rozpoczynającą się 1 września. Prof. Mocek jest trzecim rektorem w historii Collegium Civitas. Przed nim funkcję tę sprawowali prof. Jadwiga Koralewicz i prof. Edmund Wnuk-Lipiński.

Jest socjologiem, politologiem i medioznawcą. Był stypendystą Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej i Oxford University, laureatem nagrody im. Karla Poppera. Zajmuje się zagadnieniami polskiej sceny politycznej, mediów i systemu medialnego, procesów wyborczych, przywództwa i dyskursu politycznego, badań opinii społecznej, a także systemów politycznych i społecznych. Jest ekspertem w zakresie transformacji ustrojowych, problemów społecznych w skali mikro i makro, partycypacji publicznej i społeczeństwa obywatelskiego.

Przewodniczy Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Niepublicznych. Zasiada także w Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Jest redaktorem naczelnym rocznika naukowego „Zoon Politikon”.

Collegium Civitas powstało z inicjatywy naukowców z Instytutu Studiów Politycznych PAN. Oferuje studia prowadzone w języku polskim i angielskim (ponad 100 specjalności na studiach I i II stopnia oraz ponad 25 programów na studiach podyplomowych), a także studia dwujęzyczne polsko-angielskie w sześciu obszarach tematycznych: dziennikarstwo i nowe media; zarządzanie i marketing; psychologia i coaching; bezpieczeństwo i analiza informacji; stosunki międzynarodowe i dyplomacja; socjologia, kultura i sztuka. W nowej kadencji planowane jest uruchomienie nowego kierunku – prawo oraz nowych specjalności.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)