Aktualności
Wybory 2024
07 Marca
Opublikowano: 2024-03-07

Wybrano rektora SGH na kadencję 2024–2028

Dr hab. Piotr Wachowiak będzie przez kolejne cztery lata rektorem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Był jedynym kandydatem na to stanowisko w kadencji 2024–2028.

Wybory rektora SGH odbyły się 7 marca. Spośród 209 elektorów uprawnionych do głosowania, za kandydaturą obecnie urzędującego rektora opowiedziało się 189, przeciwnych było dziesięciu, a osiem osób wstrzymało się od głosu. Ponadto oddano dwa głosy nieważne. Tym samym dr hab. Piotr Wachowiak przez kolejne cztery lata będzie zawiadywał warszawską uczelnią ekonomiczną. Jest rektorem SGH od 2020 roku. Wcześniej pełnił funkcję prorektora ds. nauki i zarządzania. Kieruje Instytutem Zarządzania SGH. Jest zastępcą przewodniczącego Komitetu Organizacji i Zarządzania PAN oraz zastępcą przewodniczącego Konferencji Rektorów Uczelni Ekonomicznych.

Zawsze podkreślam, że to, co osiągnęliśmy, zdobyliśmy wspólnie. Nie rektor w pojedynkę, ale cała społeczność akademicka. Dołożę starań, żebyśmy się dalej rozwijali jako uczelnia, ale bez Państwa, bez całej społeczności akademickiej, rektor sam nic by nie zrobił. Dziękuję serdecznie za dotychczasową współpracę i wsparcie. Wierzę, że w tej nowej kadencji będziemy ze sobą tak dobrze współpracować, albo nawet jeszcze lepiej niż w poprzedniej. Jestem zobowiązany i dziękuję za tak dobry rezultat – powiedział tuż po ogłoszeniu wyników Piotr Wachowiak.

Jest absolwentem Wydziału Handlu Wewnętrznego SGPiS (obecna SGH) na kierunku organizacja i zarządzanie. Od 30 lat związany z praktyką gospodarczą. Specjalizuje się w problematyce CSR oraz zarządzania ludźmi w organizacji. Autor i współautor prac naukowych na temat m.in. polityki personalnej, pomiaru kapitału intelektualnego i zarządzania wiedzą w przedsiębiorstwach, a także negocjacji i CSR.

MK

Dyskusja (1 komentarz)
  • ~Edek 08.03.2024 07:37

    Gratulacje. Bez CSR i rozwoju kapitału intelektualnego oraz wyrównywania szans społeczeństwa nie pójdą naprzód.