Aktualności
Życie akademickie
10 Grudnia
Opublikowano: 2021-12-10

Czy wiesz, co jesz?

Co należy zrobić, by zacząć prawidłowo się odżywiać? W ramach grudniowej odsłony cyklu „Przybij piątkę nauce” Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaprasza na wykład Katarzyny Bosackiej pt. „Czy wiesz, co jesz?”. Spotkanie online odbędzie się w środę 15 grudnia.

Zgodnie ze starożytną maksymą rzymskiego poety Juwenalisa – anima sana in corpore sano („w zdrowym ciele, zdrowy duch”), nasze samopoczucie w dużym stopniu zależy od kondycji naszego organizmu. Tymczasem w październiku ubiegłego roku czasopismo naukowe „Lancet” opublikowało wyniki badań, z których wynika, że 11 mln ludzi umiera przedwcześnie z powodu nieodpowiedniego odżywiania się. Co należy zrobić, by zacząć prawidłowo się odżywiać?

W czasie grudniowego spotkania realizowanego w ramach cyklu „Przybij piątkę nauce, tajniki zdrowego odżywiania przybliży Katarzyna Bosacka – znana m.in. z programów telewizyjnych „Wiem, co jem” i „Wiem, co kupuję”. Spotkanie odbędzie się tradycyjnie w trzecią środę miesiąca – 15 grudnia, o godz. 18:00 na Facebooku Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wykład pt. Czy wiesz, co jesz? to pozycja obowiązkowa nie tylko dla studentów, ale dla wszystkich, którzy zastanawiają się, jak należy się prawidłowo odżywiać, jakie produkty kupować, a jakich unikać i czy nasza dieta powinna być uzależniona od pory roku.

Katarzyna Bosacka jest dziennikarką, autorką i scenarzystką programów telewizyjnych oraz edukacyjnych, niestrudzoną bojowniczką o prawa konsumenckie. Jedna z założycielek „Wysokich Obcasów” – dodatku dla kobiet do „Gazety Wyborczej”, przez trzy lata ich korespondentka w Waszyngtonie. Od siedmiu lat współtworzy i prowadzi w TVN Style kultowy już dzisiaj program „Wiem, co jem” oraz „Wiem, co kupuję”. Autorka wielu książek kulinarnych, poradnikowych, zakupowych.

Inicjatywa „Przybij piątkę nauce” wspomaga proces kształcenia realizowany w szkołach, uniwersytetach oraz innych instytucjach naukowo-badawczych. Kolejne wykłady w ramach projektu realizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaplanowane są na każdą trzecią środę miesiąca. Ich tematyka dotyczyć będzie profilaktyki zdrowotnej, ekonomii, dietetyki, nowych mediów oraz współczesnej sytuacji w Polsce i na świecie. Szczegóły dotyczące następnych wykładów na stronie internetowej projektu „Przybij piątkę nauce”. Patronem medialnym cyklu jest „Forum Akademickie”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)