Aktualności
Życie akademickie
13 Grudnia
Opublikowano: 2021-12-13

Wydział Zarządzania UW najlepszy w Polsce w rankingu Eduniversal

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego jest najlepszą szkołą biznesu w Polsce według rankingu Eduniversal. Jednostka utrzymała pozycję lidera wśród polskich uczelni, zajęła trzecie miejsce w Europie Wschodniej i jako jedyna w kraju kolejny raz otrzymała „5 Palmes of Excellence”.

Eduniversal Ranking Business School przedstawia 1000 najlepszych szkół biznesu ze 154 krajów podzielonych na dziewięć regionów. Ideą organizowanego od 2007 r. zestawienia jest zaprezentowanie szkół wyższych o międzynarodowych aspiracjach, kształcących kadrę menadżerską na najwyższym poziomie.

W najnowszej klasyfikacji, zaprezentowanej podczas Eduniversal 3D World Convention, Wydział Zarządzania UW po raz kolejny zajął czołowe lokaty. W rankingu krajowym utrzymał zajmowaną od lat pozycję lidera, wyprzedzając Akademię Leona Koźmińskiego, Szkołę Główną Handlową i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. W regionie Europy Wschodniej został wyróżniony jako jedna z „Top 3 Business School”, zajmując trzecie miejsce. Na podium znalazły się także: Prague University of Economics and Business i Graduate School of Management St. Petersburg University. Ponadto jako jedna ze 100 jednostek na całym świecie, WZ UW otrzymał najwyższą kategorię „5 Palmes of Excellence” dla szkół biznesu o silnym wpływie globalnym („Universal Business School with strong global influence”). W tej kategorii klasyfikacja uczelni odbywa się w oparciu o ich międzynarodowy wpływ, reputację i jakość edukacji.

Lista jest weryfikowana każdego roku, aby zapewnić aktualną mapę najlepszych instytucji szkolnictwa wyższego na świecie. Jesteśmy na niej obecni już od kilku lat, zajmując wysokie miejsca, co jest potwierdzeniem silnej i stabilnej pozycji Wydziału Zarządzania UW nie tylko w Polsce, ale
także na arenie międzynarodowej – zaznacza prof. dr hab. Grzegorz Karasiewicz, dziekan WZ UW.

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego od prawie 50 lat kształci menedżerów i liderów biznesu. Powstał w 1972 roku i jest najstarszą w Europie Środkowo-Wschodniej jednostką edukującą w zakresie zarządzania. Odzwierciedleniem tej pozycji są przyznane akredytacje, m.in. EQUIS (jedna z 3 najważniejszych akredytacji dla uczelni biznesowych na świecie) i AMBA (dla programu Executive MBA) oraz wysokie pozycje w rankingach.

MK, źródło: WZ UW

Dyskusja (0 komentarzy)