Aktualności
Konferencje
02 Maja
Opublikowano: 2024-05-02

O cyberbezpieczeństwie, AI i cyfryzacji na uczelniach

O najważniejszych wyzwaniach stojących przed uczelniami, m.in. w obszarach sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa i strategii cyfryzacji, będą dyskutować uczestnicy konferencji Innovation Edu Trends. Wydarzenie odbędzie się 6 czerwca w Łodzi.

Innovation Edu Trends to XIII edycja Ogólnopolskiej Konferencji IT dla Uczelni, która co roku gromadzi ekspertów i praktyków zajmujących się obszarami kluczowymi dla współczesnej edukacji i nauki. W tym roku są to m.in. tematy z zakresu cyberbezpieczeństwa, zastosowania sztucznej inteligencji w edukacji, cyfrowej tożsamości czy finansowania projektów unijnych.

W kontekście cyberbezpieczeństwa uczestnicy będą mieć okazję zapoznać się z aktualnymi aspektami ochrony przed zagrożeniami, przyglądając się strategiom zapobiegawczym i reakcyjnym. Eksperci przedstawią nowoczesne narzędzia oraz najlepsze praktyki związane z zabezpieczaniem danych i systemów uczelni przed atakami. Panel AI będzie dotyczył zastosowania sztucznej inteligencji w sferze edukacji wyższej i nauki. Zaprezentowane zostaną innowacyjne rozwiązania, ukierunkowane na poprawę procesów nauczania i badań, a także wspierające procesy dydaktyczne.

Uczestnicy poznają również zagadnienia związane ze zmianami legislacyjnymi w obszarze instytucji szkolnictwa wyższego i nauki oraz dowiedzą się, w jaki sposób przygotować się do wdrożenia rozwiązania IT na uczelni. Na sam koniec omówione zostaną tematy dotyczące finansowania projektów dla uczelni ze środków Unii Europejskiej oraz roli Centrów Transferu Technologii w transferze wiedzy i technologii do sektora biznesowego.

Podczas wydarzenia dostępna będzie interaktywna strefa „Laboratorium Technologii”, w której uczestnicy zapoznają się z nowoczesnymi technologiami IT. Nie zabraknie także części networkingowej.

Innovation Edu Trends odbędzie się 6 czerwca w hotelu Andel’s w Łodzi. Szczegółowy program oraz rejestracja na stronie internetowej wydarzenia. Organizatorem jest OPTeam, patronat honorowy objęło Ministerstwo Nauki, zaś patronat medialny sprawuje „Forum Akademickie”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)