Jak definiować i mierzyć, a także komu przypisywać dokonania w nauce? Jak je nagradzać i promować odnoszących sukcesy? Jak z tą informacją docierać do społeczeństwa? Odpowiedzi na te pytania już dziś w kolejnym odcinku podcastu „Co tam, PANie, w polityce (naukowej)?”.
Przypadający 19 lutego, w rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, Dzień Nauki Polskiej to okazja do upamiętnienia osiągnięć najwybitniejszych polskich uczonych, którzy na stałe wpisali się w historię nauki, dokonując przełomowych odkryć w różnych dziedzinach nauki. To również wyraz uznania dla współczesnych polskich badaczy, a także inspiracja do podejmowania przedsięwzięć naukowych oraz wzmacniania zainteresowania nauką i poszerzania zainteresowań.
Jak definiować i mierzyć, a także komu przypisywać dokonania w nauce? Jak je nagradzać i promować odnoszących sukcesy? Jak z tą informacją docierać do społeczeństwa? Wreszcie jak o tych sukcesach rozmawiać z decydentami, aby doprowadzić do projakościowych zmian w systemie nauki i finansowania? O tych i innych tematach prof. Dariusz Jemielniak porozmawia dziś ze swoimi gośćmi w kolejnym odcinku podcastu „Co tam, PANie, w polityce (naukowej)?”. Do udział w nim zaprosił:
Uczestnicy dyskusji spróbują się tez zastanowić, jak zmotywować naukowców i zapewnić im komfortowe warunki do produktywnej i satysfakcjonującej pracy.
Początek rozmowy o godz. 19:00. Transmisja na profilach Polskiej Akademii Nauk w serwisach społecznościowych Facebook, LinkedIn oraz YouTube. Patronat medialny nad cyklem podcastów „Co tam, PANie, w polityce naukowej?” sprawuje „Forum Akademickie”. Wszystkie poprzednie spotkania można obejrzeć na stronie internetowej PAN.
MK